Resident Evil 2 Remake Denuvo olmadan daha iyi


Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil 2 Remake hakkında yeni bir detay daha ortaya çıktı. Oyunun PC versiyonunun Denuvo olmadan daha hızlı çalıştığı iddia ediliyor.

Capcom tarafından geliştirilen ve 1998 yılında satışa sunulan Resident Evil 2’nin yeniden yapımı olan Resident Evil 2 Remake, bir süre önce raflardaki yerini almıştı. Oyunun PC versiyonunda kullanılan Denuvo koruma sisteminin, oynanış dinamikleri ve grafikler üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz günlerde Capcom, Denuvo sistemini yanlışlıkla kaldırınca bu iddialar da netlik kazanmış oldu. NeonGaming isimli YouTube kanalı Denuvo koruması olan ve olmayan sürümlerin bir karşılaştırmasını yaptı. Dilerseniz bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

Denuvo oyunları yavaşlatıyor!

Bu arada Resident Evil 2 Remake‘in oynandığı PC’nin özelliklerini de belirtelim. NeonGaming isimli kanalın oyun için kullandığı PC, AMD FX 8350 işlemciden güç alıyor. İşlemcisini 16GB RAM ile destekleyen sistemde GPU tarafında ise AMD Radeon RX 570 yer alıyor.

Kanalın iddiasına göre oyunun Denuvo’suz sürümü 12FPS’e kadar daha hızlı çalışıyor. Hatırlanacağı üzere aynı durum Devil May Cry 5’te de ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Denuvo yetkilileri, kopya koruma sisteminin oyunun çalışmasına olumsuz bir etkisinin olmadığı konusunda hem fikirler. Fakat Capcom’un son dönemde satışa sunduğu iki yapım (DMC 5 ve RE2 Remake) bu durumun aksini gösterir nitelikte.

Bu arada Denuvo’yu manuel olarak devre dışı bırakma imkanının bulunmadığını da hatırlatalım.

Borderlands 3 için 3 saatlik oynanış videosu


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin