Ana SayfaAkıllı TelefonRengarenk ve ucuz iPhone Xc geliyor!

Rengarenk ve ucuz iPhone Xc geliyor!

Apple 2013’ün sonlarına doğru, plastik kasası ve rengarek tasarımı ile dikkat çeken bir model tanıtmıştı. Cupertino merkezli şirketin iPhone 5c ismi ile lanse ettiği bu model, diğer iPhone modellerine kıyasla daha sempatik bir tasarıma sahipti. Kısmen de olsa uygun bir etikete sahip olan iPhone 5c, Apple’ın bu segmentteki ilk ve son modeli oldu. Fakat söylentilere bakılırsa, Apple önümüzdeki yıl iPhone Xc ile bu segmente yeni bir model daha dahil edecek.

iPhone Xc uygun fiyatı ile dikkat çekecek

Hali hazırda Apple’ın iPhone X benzeri daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz. En azından bu konuda fazlasıyla sızıntı mevcut. Ucuz modelin LCD ekran ile geleceği, FaceID özelliğine sahip olacağı, çift kamera yerine tek kamera bulunduracağı gibi söylentiler sıklıkla haberlere konu oluyor.

Şimdiyse Apple’ın ucuz iPhone X modelinin iPhone Xc olacağı ve 2013 yılında çıkan iPhone 5c’ye benzer bir tasarım çizgisine sahip olacağı belirtiliyor. iPhone 5c’nin özellikleri baz alındığında iPhone X ile benzer olacağı fakat ekranının OLED yerine LCD panel ile donatılacağı belirtilmekte. Ayrıca arka kısmında cam değil plastik olacağı söyleniyor. Bu aslında kullanıcılar için sevindirici bir gelişme. Böylelikle arka panelin 550 dolarlık tamir maliyeti de ortadan kalkmış oluyor.

Şimdilik iPhone Xc hakkında pek fazla bir detay yok. Dahası böyle bir telefonun olup olmadığı da belli değil. Fakat dilerseniz ünlü tasarımcı Martin Hajek tarafından yaratılan iPhone Xc konseptlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ucuz iPhone X hakkında tüm detaylar

iphone xc 3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU