Ana sayfa Genel Renault, Zoe'nin üretimini iki katına çıkarıyor!

Renault, Zoe’nin üretimini iki katına çıkarıyor!

Fransız otomotiv devi Renault, 2012 yılında piyasaya sürdüğü beş kapılı süpermini elektrikli otomobilinin üretimini ikiye katlamaya hazırlanıyor. Şirket, bu kapsamda Flins fabrikasındaki günlük üretim kapasitesini 220’den 440’a çıkarmak istiyor. İşte detaylar.

Renult Zoe, 2012 sonlarında piyasaya çıkmasından bu yana Avrupa’da en çok satılan EV modeli oldu. Hâl böyle olunca Fransız üretici, 2015-2016 yıllarında Avrupa’da en çok satan ilk 10 elektrikli otomobil arasına giren Zoe’nin üretimini önemli ölçüde attırmayı hedefliyor. Zoe, piyasaya çıktığı günden bu yana toplamda 100.000 adet üretildi.

Öte yandan bu rakamın 30.000’i sadece geçtiğimiz yılın üretimine ait. Ancak bu üretim modelin Avrupa’daki talep patlamasını karşılayacak düzeyde değil. Fransa’daki Flins fabrikasında üretilen B segmenti elektrikli otomobil, Renault Clio ve Nissan Micra ile aynı üretim hattından çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Flins fabrikasında yaklaşık 63.000 Clio ve 94.000 Micra üretildi.

Renault, Fransa’daki EV üretimini hızlandırmak için 1 milyar avro yatırım gerçekleştirdi!

Şirket, “Drive the Future” stratejik hedefleri çerçevesinde 2022 yılına kadar toplamda 8 yeni EV modelini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Zoe’nin üretiminin ikiye katlanması da bu stratejinin önemli bir parçası.

Zoe’nin Flins’deki üretiminin iki katına çıkması buradaki Clio modelinin üretiminin başka üretim tesislerine kaydırılacağı anlamına geliyor. Markanın Fransa’daki tüm Clio üretiminin ülkemizde bulunan mevcut Bursa üretim tesislerine ve Slovenya’daki Nova Mesto’ya aktarılacağı tahmin ediliyor. Beşinci nesil Renaut Clio‘nun da bu yıl sonlarında yada 2019 başlarında piyasaya çıkacağını belirtelim.

Renault elektrikli otomobiller için dev yatırım planını açıkladı!

Renault

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler