Renault Clio fiyatı yok artık dedirtiyor

renault clio 3

Ağustos ayının gelmesiyle birlikte güncellenen fiyatlarını açıklayan markalar kervanına Renault’da katıldı. Marka en tutulan modeli Clio’ya diğer modellerine nazaran oldukça yüksek bir zam yaptı.

Renault Clio fiyatı yok artık dedirtiyor. Fransız otomotiv devi Renault, ülkemizde en çok tutulan markalardan biri. Gerek ücretli gerekse de emekli kesiminin ilk tercihlerinden biri olan Renault denildiğinde akla gelen ilk modelse Clio oluyor.

renault clio 6

Gerçekten de gerek tasarımı, gerekse de kullanıcılarına yaşattığı deneyim bakımından tam bir fiyat performans aracı olarak gösterilen Renault Clio’nun fiyatı da 2022 yılının Ağustos ayında bir kez daha güncellendi. Ancak ne gariptir ki Fransız otomotiv devi, bu modeline diğer araçlarına yaptığına göre çok daha yüksek oranda bir zam uyguladı.

renault clio 3

Renault Clio fiyatı yok artık dedirtiyor

Markanın diğer modelleri olan Taliant, Zoe, Megane Sedan, Kadjar gibi isimlere baktığımız zaman %3-4 civarı seyreden zam oranı, Clio’da %11’ün üzerinde uygulanmış. Tabi bu politika sonucu, Renault Clio’nun her zamankinden daha pahalı hale geldiğini de söylemek lazım. Buna göre Temmuz ayında 391.900-TL karşılığı satılan Joy 1.0 SCe 65 beygir modeli artık 435.000-TL’den satılıyor.

renault clio 2

Eğer bu modelin en üst donanımını yani Icon 1.0 TCe X-Tronic 90 beygiri satın almak isterseniz de o zaman 528.900-TL yerine 548.000-TL ödemeniz icap edecek. Gördüğünüz üzere Yaklaşık %11’lik artış yalnızca giriş paketinde kendini göstermiş. Modelin diğer paketlerindeki artış oranı markanın genel politikasına uygun. Fransız devinin neden böyle bir uygulamaya gittiği henüz bilinmezken, otomobil dünyasının önde gelen isimleri bu durumun sebebinin Clio’nun fiyat anlamında rakiplerinin çok gerisinde bırakılmak istenmemesi olabileceğini düşünüyor.

Yeni Redmi modeli su yüzüne çıktı