Ana SayfaOyunRemedy Entertainment Microsoft’tan Alan Wake'in isim hakkını aldı!

Remedy Entertainment Microsoft’tan Alan Wake’in isim hakkını aldı!

Xbox 360 döneminin açık ara en iyi gerilim oyunu olan Alan Wake’in isim hakları nihayet olması gerektiği gibi Remedy Entertainment’ta geçti.

Remedy Entertainment tarafından 14 Mayıs 2010 tarihinde Xbox 360’a özel olarak geliştirilen ve şahsen en iyi gerilim oyunları arasında ilk 5’e çok rahat girebilecek olan Alan Wake‘ten, uzun zamandır ses soluk çıkmıyordu. Son olarak 2012 yılında Alan Wake’s American Nightmare ile karşımıza çıkan oyundan bugün büyük bir haber geldi.

Oyunun sükse yaptığı dönemde Microsoft büyük bir atılım yapıp Remedy Entertainment’ten isim hakkını satın almıştı. Microsoft, Gears ve Halo serisi gibi bu oyunu da batırmayı çok güzel bir şekilde başarmış ve serinin devam oyununu tanıtmamıştı. Remedy Entertainment’te oyunun haklarının geçmesi bu bağlamda çok iyi oldu diyebiliriz.

Temmuz ayında hangi oyunlar çıkacak?

- Reklam -

Ancak Remedy Entertainment hemen serinin devam oyununu yayınalamayacak. Önümüzdeki aylarda Remedy Entertainment’ın yeni oyunu Control gelecek. Muhtemelen Alan Wake’in yeni oyunu için yeni nesili yani 2020 yılını beklememiz gerekecek.

Umarız Remedy büyük bir sürpriz yapar var yeni oyununu yeni nesil ile aynı anda tanıtır. Kim bilir belki yeni nesil Xbox’ın çıkış oyunu bile olabilir.

Alan Wake

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting