Ana SayfaGenelRed Hat, OpenShift .io ile Uçtan Uca Bulut Geliştirme Ortamı Sunuyor

Red Hat, OpenShift .io ile Uçtan Uca Bulut Geliştirme Ortamı Sunuyor

Red Hat, OpenShift ile birlikte teknolojik dünyanın yaşam döngüsünü birleştirerek dijital dönüşüme giren firmalar için modern uygulama platformu sunuyor.

Red Hat, bulut platformu üzerinde konteyner tabanlı uygulamalar oluşturmak için optimize edilmiş ücretsiz bir çevrimiçi geliştirme ortamı olan Red Hat OpenShift.io’yu duyurdu. İşletmeler sürekli gelişen teknolojik yenilikler ile rekabet etmek zorundadır. Bu nedenle, uygulamaları hızla geliştirme ve ölçeklendirme şirketler için olmazsa olmazlar arasındadır. OpenShift.io, uçtan uca uygulama geliştirme ortamıyla, tüm geliştirme aşamalarında kurulum ve adresleme gerektirmeyen yapısıyla dijital dönüşüme göz kırpıyor.

IDC’ye göre, dijital dönüşümle uğraşan şirketler 2018’e kadar yazılım geliştirme yeteneklerini ikiye katlayacaklar. Bu hızlı genişleme, dağıtılmış geliştirme ekiplerinin daha yüksek kalitede uygulamaları daha hızlı üretmesini anlamına geliyor. Bu ekipler, Linux ve mikro servisler gibi modern geliştirme teknolojilerini sık sık kullanıyorlar. Ancak bu teknolojilerin tüketimini kolaylaştıran araç ve ortamlardan da yararlanmak zorundalar.

Fabric8, Jenkins ve Eclipse Che gibi birçok açık kaynak projesinin yeniliklerini birleştiren Red Hat OpenShift.io, kurumların dijital olarak değişen bir pazarda ilgi düzeyini korumasına yardımcı olmak için gerekli uygulama geliştirme araçlarını ve ortamlarını sunuyor. Platform, aynı binada veya dünyada bulunan geliştirme ekipleri için tasarlanmış olup, hibrid bulut ortamlarına yerleştirilen konteynerlerle, mikro hizmet tabanlı çözümleri daha etkili bir şekilde sunmak için tasarlanmış.Logotype_RH_OpenShiftContainerPlatform_wLogo_CMYK_Black

Red Hat OpenShift.io aşağıdakiler için araçlar içeriyor:

  • Takım İşbirliği
  • Çevik Planlama
  • Geliştirici Çalışma Alanı Yönetimi
  • Uygulama Kodlaması ve Testi
  • Çalışma Zamanı Yığın Analizi
  • Sürekli Entegrasyon ve Teslim

Red Hat OpenShift.io, geliştirme ekiplerinin kritik güvenlik açıklarını ve yaygın olmayan kullanım düzenlerini daha iyi algılamasına yardımcı olan güçlü, gerçek zamanlı yığın analizi sunuyor. Bu, yazılım yığını seçimlerinde geliştiricinin güvenini arttırıyor ve endüstrinin en iyi uygulamalarını temel alan takımlama ve yığın önerileri sağlarken riski de azaltıyor. Geliştiriciler, yerel olarak herhangi bir şey yüklemeye gerek kalmadan tüm platformu kullanabilecek ve uygulamalar varsayılan olarak Linux konteynırlarına yerleştirilecek. OpenShift.io ayrıca ücretsiz abonelik seçeneğini de içeriyor.

Red Hat Kıdemli Yönetmen, Geliştirici Programlarından Harry Mower konu hakkında yaptığı açıklamada;  “Müşterilerimiz hangi endüstriye ait olursa olsun, yazılım aracılığıyla yeni bir değer sunmak başarılarının anahtarı olacaktır. Bu yeni nesil ürün ve hizmetler, yazılım dünyasından çıkmayan kuruluşlar için maliyetli, zaman alıcı ve uygulanması zor olabilecek ihtiyaçların aksine yeni nesil geliştirme araçları sunuyor. Red Hat OpenShift.io, modern uygulamaların bulutta barındırıldığı, açık bir uygulama geliştirme ortamı, uygulamaların test edilmesi ve başlatılması için gerekli araçları sağlayarak birçok zorluğa çözüm getiriyor “dedi.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting