Huawei Global Analyst Summit Nelere Sahne Oldu?

Huawei Global Analyst Summit

#İŞBİRLİĞİ

Huawei Global Analyst Summit etkinliği dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei’nin geleceğe nasıl baktığını ortaya koydu. Anlaşılan o ki geleceğin temelleri dijital dönüşüm ve bulut bilişim üzerinde kurulacak.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Huawei, her yıl düzenlediği Küresel Analist Zirvesi’nin bu seneki ayağını Çin’in Shenzen şehrindeki organizasyonla gerçekleştirdi. Bizim de yerinde takip ettiğimiz,  14. Huawei Küresel Analist Zirvesi’nde (Huawei Global Analyst Summit – HAS) bulut hizmetleri, video, Nesnelerin İnterneti, yapay zeka ve dijital dönüşüm başta olmak üzere Huawei’nin üzerinde çalıştığı birçok alandaki yenilikçi teknolojileri, ön görüleri ve projeleri anlatıldı.

Huawei CEO’su Eric Xu, Huawei Global Analyst Summit etkinliğinin açılış konuşmasında geleceğin akıllı dünyasına yolculuğun çoktan başladığını, yıllar boyu devam eden keşiflerin teknolojinin gelişimine güç verdiğini söyledi. Xu, Huawei’nin odak noktasının ICT altyapısı, dijital dönüşüm ve akıllı cihazlar olacağını da açıkladı.

Çok geniş bir yelpazede çözümler sunan Huawei’nin HAS 2017’de üzerinde özellikle durduğu konu ise bulut bilişim oldu. Bulut bilişim özellikle dijital dönüşüm ve altyapı alanlarında çok büyük öneme sahip. Peki Huawei’nin bulut bilişim konusunda planları ne?