Realme X3 Pro performans testinde ortaya çıktı

Realme X3 SuperZoom

Realme dur durak bilmiyor. Çinli üretici üst segmente hitap eden yeni bir model daha duyuracak. İşte Realme X3 Pro özellikleri ve diğer detaylar.

Son dönemde önemli bir ivme yakalayan Realme, hızlı bir şekilde müşteri kitlesini genişletmeye devam ediyor. Bu hızını kaybetmek istemeyen Çinli üretici model yelpazesine yeni bir cihaz daha ekledi.

Realme’nin bir süredir yeni bir üst seviye cihaz üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Geçtiğimiz gün bu cihaz RMX2121 model numarasıyla TENAA’da ortaya çıkmıştı. Şimdi ise RMX2083 kod adı ile Geekbench performans testinde gövde gösterisi yaptı.

İşte Realme X3 Pro özellikleri

Realme’nin üst segmentteki yeni modeli X3 Pro, Geekbench testinde tek çekirdekte 786, çok çekirdekte ise 2556 puan aldı. Böylece telefonun bazı özellikleri de kesinleşmiş oldu.

realme x3 pro

Performans testi sonrası ortaya çıkan rapora göre X3 Pro gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 855+ yonga setinden alacak. Hatırlanacağı üzere bu yonga seti geçtiğimiz yılın ikinci döneminde satışa sunulan üst segment modellerde de kullanılmıştı.

12GB RAM’in yer alacağı telefonda 128GB’lık dahili depolama alanın bulunacağı tahmin ediliyor. Realme’nin üst seviye modelinde 65W hızlı şarj desteğine yer vereceği düşünülüyor.

Realme X3 Pro muhtemelen önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacaktır. Çinli üreticinin bu modelini hangi pazarlarda satışa sunacağı ise şimdilik belli değil. Lakin Realme’nin üst seviye modellerini Türkiye’ye çok fazla getirmediği de gün gibi ortada. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Apple Glass için yeni patent alındı. İşte sunacağı özellikler