Apple Glass için patent alındı! İşte sunacağı özellikler!

Apple Glass

Apple’ın giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü olan Apple Glass için patent alındı. Gözlük sunacağı özellikler ile adeta rakipsiz olacak.

Cupertinolu teknoloji devi Apple‘ın uzun bir süredir sanal gerçeklik ile artırılmış gerçekliğin birleşiminden oluşan Apple Glass ile karşımıza çıkması bekleniyordu. Bugün alından patent ile Apple‘ın bu yolda kararlı bir şekilde ilerlediğinin sinyalleri verildi. Peki, bu patent neler sunuyor?

Kavisli iPhone modellerine hazır olun: Apple yaptı yine yapacağını!

Apple’ın patent başvurusu, Skype ve Zoom tarafından kullanılan 2D sistemden farklı olarak, Glass kullanıcısının hareket ederken ve dolaşırken nesnenin arka planını değiştirmesine izin veren bir 3D sistemin kullanılmasını öngörüyor.

Apple’ın patent başvurusunda belirtildiği gibi, düşük gecikme süresi elde etmek için gerekli olan önemli bir etken. Sanal içerikler, gerçek hayattaki nesneleri tıkayan karma gersanal gerçeklik içeriğine izin vermek için renk anahtarlı alanın üstünde de birleştirilebilecek.

Apple Glass

Apple’ın akıllı gözlüğüne sahip olanlar televizyon şovlarında ve filmlerde kullanılan yeşil ekran teknolojisinin aynısını kullanarak bir nesneyi dünyanın herhangi bir yerine taşıyabilecek.

Patent başvurusu Şubat ayında yapılmıştı. Bugün ise ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından patentin alındığı resmi olarak açıklandı. “Karma gerçeklik için başa takılan bir ekrana yerleştirilmiş düşük gecikmeli chroma anahtarlama” başlığı altında alınan bu patentin 2021 yılında bir ürün olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Pandemi sürecinden dolayı akıllı gözlüğünü 1 yıl öteleyecek olan Apple’ın, iPhone 13 modelleri ile gözlüğünü tanıtacağı söyleniyor.