Realme hedefini açıkladı! Şimdi Xiaomi düşünsün

Realme X2 Pro sonunda Android 11 ve Realme UI 2.0 güncellemesini aldı

Son dönemde isminden sıklıkla söz ettiren üreticilerden biri olan Realme hedefini açıkladı. Şimdi Xiaomi ve diğer markalar düşünsün. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Çok değil 2 yıl öncesine kadar Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei net bir şekilde zirveyi hedeflediğini ve bu hedefin sadece 3 yıl uzağında olduklarını açıklamıştı. Bu açıklama ilk başlarda pek çok kişi için çok da inanılası değildi.

Fakat zamanla Samsung ile arasındaki farkı kapatan Huawei kısa sürede zirveye ortak oldu. Ta ki ABD devreye girene kadar. Zaten sonrasındaki olaylar da herkesin malumu. Şimdilerde zirveye göz koymuş olan yeni bir Çinli üretici daha var. Realme.

Realme hedefini açıkladı! Şimdi Xiaomi düşünsün

Realme yalnızca 3 yıl içerisinde online satışlarda dünyanın 1 numaralı ismi olmayı planlıyor. Bu da 3 yılın ardından Realme’nin en çok telefon satan şirket unvanını ele geçireceği anlamını taşıyor.

Günümüzde e-ticaret hızlı bir şekilde yayılırken, Çinli üreticilerin bunu verimli bir şekilde kullandıklarını söyleyebiliriz. Nitekim Realme de e-ticaret faktörünü doğru şekilde kullanan isimler arasında yer alıyor.

Çinli şirket özellikle Hindistan’da online kanallar üzerinden muhteşem bir satış başarısına sahip. Eğer Realme bu başarıyı diğer pazarlara da yansıtabilirse sektördeki basamakları hızla çıkacaktır.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda en çok telefon satan şirket Samsung. Onu Xiaomi, Oppo, Apple ve Vivo takip ediyor.

Apple ekran altı FaceID’ye sıcak bakmıyor işte detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir