Ana sayfa Genel Google, Raspberry Pi zero devresine sahip Görüş Kiti ve Konuşma Kiti için...

Google, Raspberry Pi zero devresine sahip Görüş Kiti ve Konuşma Kiti için yeni bir güncelleme lanse etti

Google, geçen yıl AIY projesini yani yapay zeka AI ve DIY kendin yap-geliştir modelini birleştirerek ortaya çıkardığı projesini duyurmuştu.

Bu yıl ise Google, AIY projesine görüş kiti ve konuşma kiti ekleyerek geliştirmeye devam etti. Yenilenen AIY projesi, içerisine daha önceden SDcard içerisine yüklenmiş yazılıma sahip olan Raspberry Pi zero devresi ve maket yapımı için devre elemanından oluşmakta. Yenilenen yazılım içinde ise artık Görüş kiti yani kamera erişimi modülü ve Konuşma kiti yani akıllı hopörler kitine erişim mevcut. Yeni başlayanlar için oldukça güzel bir fırsat.

İçerisinde bulunan yazılım sayesinde devre ile yapılan akıllı maketin kamerasına gösterdiğiniz nesneleri kolayca tanıtabilir ve kendisiyle bir arkadaş gibi konuşabilirsiniz. Rasperry Pi devresine Linux sisteme sahip bilgisayar üzerinden erişerek klavye ve mouse ile yönetebilirsiniz.

Google, makine öğrenmesi alanında oldukça farklı alanlara yönelme eğiliminde. Yeni geliştirdiği Tensorflow.js ile bilgisayarda da kamera ve ses sistemine erişim sağlayarak yapay zeka modüllerini kullanabilmenize olanak sağlıyor. Böylece akıllı kitiniz yanınızda bile olmadan bilgisayar ekranı üzerinden onu eğitebileceksiniz.

Google, Raspberry Pi zero devresine sahip Görüş Kiti ve Konuşma Kiti için yeni bir güncelleme lanse etti

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler