Rainbow Six Siege Türkçe oluyor!

Rainbow Six Siege Türkçe

Ubisoft açıkladı! Ünlü FPS oyunu Rainbow Six Siege Türkçe oluyor. Peki, Rainbow Six Siege Türkçe dil desteğine ne zaman kavuşacak? İşte konuyla ilgili detaylar.

Son dönemde Türkçe metin ya da dublaj desteğine sahip oyun sayısında önemli bir artış olduğunu söylemek, sanırım pek de yanlış olmayacaktır. Özellikle bu konuda PlayStation Türkiye ekibinin katkılarını görmezden gelmek, büyük nankörlük olacaktır. PlayStation 4’e özel olarak satışa sunulan oyunların pek çoğunda Türkçe dil desteği mevcut. Üstelik PS Türkiye ekibi bazı 3. parti oyunların da Türkçe dil desteğine sahip olması için önemli girişimlerde bulunuyor.

Örneğin Red Dead Redemption 2 de bunlardan biri. Gerçi Rockstar bu girişimleri görmezden gelmiş fakat yine de yapılan girişimler, çalışmalar bizler için yeterli diyebiliriz. Şimdi ise Türkçe metin desteğine sahip oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. 2015 yılında satışa sunulan Rainbow Six Siege!

Rainbow Six Siege Türkçe güncelleme alacak

Aslında oyunlarda Türkçe dil desteğinin olması, bizlerin o oyunları satın almasından geçiyor. Kabul edelim ülkemizdeki oyun satış rakamları çok düşük. Özellikle PC tarafında doğru dürüst satan oyun bile yok. Hal böyle olunca, yapımcıların Türkçe metin desteğine yaklaşımı da pek sıcak olmuyor.

Rainbow Six Siege Türkçe

Fakat aksi durumlarda, yani oyun satışlarının iyi seyrettiği zamanlarda yapım stüdyoları bunun karşılığını veriyor. Aynı Rainbow Six Siege oyununda olduğu gibi. Ubisoft oyuna gelecek olan yeni güncelleme ile Türkçe metin desteğinin de geleceğini açıkladı.

Son aylarda Rainbow Six Siege’de artan Türk oyuncu kitlesinin göz önünde bulundurularak böyle bir karar alındığı belirtildi.

Bu hafta çıkacak oyunlar (15 – 21 Mayıs)


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin