Qualcomm’dan Giriş Seviyesine Özel Mobil İşlemci!

Qualcomm snapdragon 580 75

Dünyaca ünlü mobil işlemci ve yonga üreticisi Qualcomm, giriş seviyesi telefonların ihtiyaçlarını rahat rahat karşılayacak işlemcisini kamuoyu ile paylaştı.

Qualcomm, hali hazırda Dünya’nın en büyük mobil işlemci üreticisi olarak kabul ediliyor. Qualcomm’un bu başarısı sadece sevenlerinin değil; rakiplerinin de ilgisini çekmiş durumda. Nvidia, yaklaşık bir hafta önce Qualcomm ürünlü cihazların, Amerika Birleşik Devletlerindeki satışının yasaklanmasına yönelik bir dava açarak, teknoloji dünyasında ses getirdi.

Bununla birlikte, Qualcomm projelerinden vazgeçmiş değil. Yonga üreticisi, başlangıç seviyesi akıllı telefon ve tabletlerin tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayacak bir işlemciyi, kamuoyu ile paylaştı.

Qualcomm snapdragon 580 75

Qualcomm Snapdragon 201 olarak adlandırılan ve Qualcomm Snapdragon 200’un selefi olan 201; 1.1GHz dört çekirdekli ARM Cortex A7 işlemci, Adreno 304 Grafik yongası, 720 piksel ekran çözünürlüğü desteği, H.264 (AVC) ile 1080p video oynatma ve yakalama; H.265 (HEVC) ile 1080p video oynatma, 4G LTE-Advanced World uyumu, çok modlu 3G desteği, 802.11n Wi-Fi bağlantısı, Bluetooth 4.1 uyumu ve  NFC desteği ile öne çıkıyor.

Snapdragon 210 yongasını taşıyan akıllı bombalar, 2015’in başından itibaren boy gösterecek.

DayZ, Piyasaya Sürülmeden Yerden Yere Vuruldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir