Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer ile kendi önleminizi alın!

tytryr

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer ile istediğiniz an ölçüm yapabilirsiniz. İster aile üyelerinizin, isterseniz de belirleyeceğiniz objelerin

Tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs salgını sebebiyle hepimiz zor günler geçiriyoruz. Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyor, insanlarla yakın temastan kaçınıyoruz. Konu “iş” olduğunda ise, fırsatlar doğrultusunda evlerimizden çalışıyor, mecbur kalmadıkça da ofislere uğramıyoruz.

Evet, gerçekten zor bir dönemdeyiz. Bu dönemleri zorlaştıran konulardan bir tanesi de, aranan ürünlerin bazen bulunmasının zor olabilmesi ve fiyatlarda yaşanabilen artışlar. Örneğin, bu salgın yokken kaçımız bir “temassız ısı ölçer” cihaz almayı düşündük? Şimdi ise, günlük yaşantımızda neredeyse “olmazsa olmaz” konumda yer alan elektronik cihazlardan biri oldu.

Bu yazımızda ise, Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer cihazdan söz edeceğiz. Bu ürün sayesinde hem kendinizi hem de sevdiklerinizi kısa sürede kontrol edebilir ve gerektiği durumda önlemler alabilirsiniz.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer kendi önleminizi alın!

Quadro LK001’in öncelikle tasarımına baktığımızda, gayet sade bir çizgiye sahip olduğunu ve kolaylıkla kullanılabildiğini söyleyebiliriz. Genellikle beyaz renk kullanımı tercih edilmiş, ki biliyorsunuz, sağlıkla ilgili ürünlerde beyaz renk pek tercih edilir.

Ürün, iki adet pille çalışıyor. Pilleri taktıktan sonra açıyorsunuz ve temas ettirmeden, tetik aracılığıyla isı ölçüm işlemini birkaç saniyede gerçekleştiriyor ve detayları anında ekran vasıtasıyla öğrenebiliyorsunuz.

Ekran tarafında da şu detayları paylaşalım sizlerle. LK001’de yeşil ışıklı bir ekran bulunuyor. Bir de LK001 – V2 versiyon var, ki bu ürünün ekranında yeşil, sarı ve kırmızı renkler mevcut. Bu sayede; yeşil yanıyorsa her şey yolunda, sarı yanıyorsa sorun var gibi ve kırmızı yanıyorsa da önlem almanız gerektiğini anlıyorsunuz.

Derecelerle detay vermemiz gerekirse:

Yeşil ışık: 32 – 37,5 derece
Sarı ışık: 37,6 – 38 derece
Kırmızı ışık: 38,1 – 42,9 derece

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer kendi önleminizi alın!

Isıyı ölçerken size sesli bir bildirim de geliyor ve bu sayede ölçüm için kaç saniye harcamanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Ayrıca hafif de bir ürün. Dolayısıyla yanınızda da sıklıkla taşıyabilirsiniz. Örneğin bir bebeğiniz varsa, onun için hazırladığınız ve sürekli yanınızda taşımanız gereken çantada bu ürünü de taşıyabilirsiniz.

“Temassız” dedik ya hani, bu gerçekten önemli bir konu. Hele de bu günlerde “temassızlık” konusu çok önemli. Quadro LK001 ile ısı ölçümü yaparken ten ile ya da zemin ile temasta bulunmanız gerekmiyor.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer ile kendi önleminizi alın!

Ürünün “Vücut Isısı” ve “Nesne” olmak üzere iki ana modu bulunuyor. Nesne modunu aktifleştirirseniz, örneğin bebeğinizin biberonunun ısısını ya da kullandığınız akıllı telefonun mevcut ısısını saniyeler içinde ölçebiliyorsunuz.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer ile kendi önleminizi alın!

Ürün, genellikle 0.5 saniyede ölçüm gerçekleştirebiliyor. İster santigrat, isterseniz de fahrenayt ölçüm seçeneğini işaretleyebilirsiniz. İnsan sağlığına bir zararı olmayan kızılötesi (infrared) teknolojisi kullanan ürünü, ölçüm yapacağınız kişi ya da objeye 5-8 cm’lik mesafede yaklaştırmanız yeterli. Böylece doğru bir ölçümleme yapabiliyor. Eğer mesafe artırılırsa, ölçüm sonucunda elde edilecek veriler gerçeği yansıtmayacaktır. Öte yandan, bu ürünü, Wellgro’nun ürettiği benzer bir ısı ölçer ile karşılaştırdık. Wellgro, “sapma payı” olarak bakıldığında Quadro’dan biraz daha iyi performans sundu, tabii Quadro’nun performansının da iyi olduğunu söylemeliyiz.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer ile kendi önleminizi alın!

Bir diğer güzel detay ise, ürünle yaptığınız 99 ölçümün verisi kaydediliyor ve son yaptığınız ölçümle güncel yaptığınız ölçüm arasında da karşılaştırma yapılıyor.

Toparlamak gerekirse…

Quadro LK001, kullanımı kolay ve genellikle doğru sonuçlar verebilen bir cihaz. İster aile üyeleriniz için kullanın, isterseniz de objeler için. İki farklı modu ve 0.5 saniyede ölçme işlemini gerçekleştirebilme yeteneğiyle sizi memnun edecektir.

Yukarıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere, Wellgro’nun hazırladığı ürünle de tasarımsal olarak benziyorlar. Wellgro’nun ateş ölçerini de denediğimizde, Quadro’dan biraz daha iyi olduğunu ve genellikle daha kısa sürede daha iyi sonuçlar verebildiğini gördük. Arada 0.1 ile 0.3 puanlık farklar gözlemledik. Ayrıca, mesafe artırıldığında da verimin düştüğünü tekrarlayalım.

Bir de, rakiplerine kıyasla Quadro LK001’in ekran görüntü kalitesi biraz düşük. Daha net detaylar için daha iyi bir görüntüleme teknolojisi tercih edilebilirdi.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer, ülkemizde 482 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

Quadro LK001 Temassız Ateş Ölçer kendi önleminizi alın!

Logitech M590 Multi-Device Silent mouse incelemesi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir