Ana SayfaDonanımProjeksiyon Cihazı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Projeksiyon Cihazı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Neredeyse hemen hemen her toplantı salonunda görmeye alıştığımız projeksiyon cihazları hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Günümüz teknolojisinin geldiği boyut düşünüldüğünde bu konuda yetersiz ve eskiden kalmış bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu ay sizler için hazırladığımız satın alma rehberi yazı dizimizde projeksiyon cihazlarını ele aldık. İhtiyaçlarınıza yönelik bir projeksiyon cihazı seçmeniz için sizlere kılavuz olmaya çalışacağız.

Projeksiyon cihazları daha önce ağırlık sınıfında kategorize edildiğinden bu yana çok yol kat ettiler. Günümüzde kategoriler eskiye göre daha anlamlı çeşitlendiriliyor. Kullanım amacına göre (iş sunumları, ev sineması ve oyun oynamak) farklı kategoriler oluşturabilir veya konumlandırılacak yer (kısa mesafe veya uzun mesafe) için farklı seçimler yapabilirsiniz. Bu örnekleri ihtiyaç doğrultusunda çoğaltmanız mümkün. Sizlerin ihtiyaçlarınızı belirlemeniz konusunda yardımcı olacak bazı sorular hazırladık. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar ile kendinize en uygun projeksiyon modelini seçmeniz mümkün olacak. projeksiyon 4 Ne Tür Görüntüler Göstermeyi Planlıyorsunuz?

Projeksiyon cihazları üzerinde gösterilebilecek dört tür görüntü var. Bunları veri, video, resim ve oyun olarak kategorilendirebiliriz. Her bir projeksiyon bağlantı kablosu ile bağlanabilen kaynaktan gelecek görüntüyü gösterebilir ama sadece bir çeşit görüntüyü çok iyi gösterir. Bu yüzden doğal olarak göstermeyi planladığınız görüntüyü en iyi gösteren projeksiyon cihazını seçmelisiniz. Satılan bazı projeksiyon cihazları veri yada iş için, bazıları ev sineması, ev eğlencesi yada video gösterimi için, bazıları da yeni gelişmeye başlayan bir sektör olan oyuna özel projeksiyonlardır.

- Reklam -

Ev sineması projeksiyon cihazları hareketli video gösterimlerinde başarılıyken, veri projektörleri veri görüntülerini (örneğin powerpoint sunumları, tablolar ve pdf dosyaları gibi) göstermekte daha iyidirler. Başarılı video sunumu gerçekleştiren herhangi bir projektör aynı zamanda resim gösteriminde de başarılıdır. Bu projeksiyon cihazları arasında seçim yapmanız için ilk olarak gösterim yapacağınız kategoriyi seçmelisiniz. Birden fazla kategoride sunum yapmayı düşünüyorsanız en azından fazla gösterim yapmayı düşündüğünüz kategori grubunu ele almalısınız. Eğer hiçbir yerde oyun oynamak için yapılan bir projeksiyon cihazıyla ilgili yorum veya eleştiri bulamazsanız, veri ve videoyu aynı anda gösterebilen bir projeksiyon cihazı seçmenizde fayda var.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

3 YORUMLAR

  1. Projeksiyon Cihazları lamba teknolojisine göre sınıflandırılır. DLP ve LCD lamba teknolojileri en yaygın lamba teknolojileri olup bunların geliştirilmiş versiyonları farklı adlar altında sunulabilir. Projeksiyon Cihazları nerede kullanılacağı, ortamın aydınlık durumu, gösterilecek videonun yada sunumun görüntü kalitesi gibi özelliklere göre seçilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting