Ana SayfaBT GünlüğüPower BI: İşinizi daha ileriye götürmenin sırrı

Power BI: İşinizi daha ileriye götürmenin sırrı

Günümüzün mega trendlerinden biri de Big DATA- Buyuk veri. Araştırmalar gösteriyor ki her 2 yılda bir ürettiğimiz ve tükettiğimiz veri miktarı 100% buyuyor dolayısıyla bu verileri anlamlandırmak, ve bu verilerden hızlı ve sonuç odaklı kararlar çıkarmak kurumları rekabette bir adım öne taşıyan önemli araçlardan biri.

Kurumların aradıkları aslında,endüstri lideri olan modern, son kullanıcının hızlı adapte olup kullanabileceği, güçlü bir iş zekâsı (BI) platformu ve yarının da ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir çözüm.

Microsotf’un iş zekası çözümü Power BI ile herkes, verileri başarılı biçimde görselleştiren zengin, etkileyici öyküler geliştirebilir. Herhangi bir tarayıcı ile veya bir Power BI mobil uygulaması ile müşteriler, canlı operasyonel panolar aracılığıyla kurumlarının nabzını her an ölçebilirler. Etkileşimli görsel raporlar aracılığıyla kurum verilerini derinlemesine araştırabilir ve bu raporları ek veri kaynakları ile zenginleştirebilirler. Örneğin İzmir bölgesinde şube bazında hangi ürünün en çok satıldığını görebilmeniz Power BI ile çok kolay.

PowerBI’ın güçlü bir yanı da her mobil platformda kullanılabiliyor olması. Windows, iPhone, Android cihazlarda bulunan native uygulamaları üzerinden anlık olarak verilere ulaşabilmek mümkün. Power BI’ın çalışabileceği kaynaklar da çok geniş, Excel, SQL, SAP ya da 3.parti connector’ler ile sosyal mecrada paylaşılan verilerinizi analiz edip size güçlü görseller aracılığıyla verilerinizi büyük resimde görmenize olanak sağlayacak.

Power BI Pro ayrı olarak alınabildiği gibi daha uygun bir fiyatla, 1 Aralık itibariyle Office 365 E5 paketinin bir bileşeni olarak kullanıcılarımıza sunmaya başladık. Daha detaylı bilgiye powerbi.microsoft.com adresinden ya da yetkin Microsoft iş ortaklarından ulaşabilirler.Powe Bı hakkında detaylı bilgileri Microsoft Office Ürün Pazarlama yönetici Berfin Ötümlü’den dinliyoruz.

 

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU