Pokemon Sword ve Shield çıkış tarihi açıklandı

maxresdefault 3

Nintendo’nun hibrit konsolu Switch için geliştirdiği yeni Pokemon oyunu Kasım ayında satışa sunulacak. İşte Pokemon Sword ve Shield hakkındaki tüm detaylar.

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Nintendo, şu aralar Switch için geliştirdiği özel oyunlara odaklanmış durumda. Malum, Nintendo Switch 3. parti geliştiricilerde çok fazla destek gören bir konsol değil. Zira yeni çıkan AAA tarzı yapımların neredeyse hiçbiri Switch’e gelmiyor. Hal böyle olunca, Nintendo’nun daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerekiyor.

Hali hazırda gelişim aşamasında bulunan pek çok Switch oyunu mevcut. Bunlardan en çok merak edileni ise Pokemon Sword ve Shield diyebiliriz.

Yeni Pokemon oyunu için yeni video

Şimdiye kadar geliştirilmiş olan en kapsamlı Pokemon oyunu olan Sword ve Shield, yalnızca Switch için satışa sunulacak. Yani Nintendo’nun diğer taşınabilir konsollarına gelmeyecek.

Oyun Galar isimli bir bölgede geçecek. Pokemon Sword ve Shield’a ilk başladığınızda Grookey, Scorbunny ya da Sobble isimli 3 pokemondan birisini seçebileceksiniz. Diğer pokemon oyunlarında da olduğu gibi bu 3 pokemon ateş, su ve çimen türlerini temsil ediyorlar.

Nintendo hayli uzun bir süredir gelişim aşamasında bulunan oyunun 15 Kasım’da raflardaki yerini alacağını açıkladı. Ayrıca oyun için bir de tanıtım videosu yayınlandı. Yayınlanan bu videoya yukarıdan göz atabilirsiniz.

Google Stadia hakkındaki detaylar ortaya çıkıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir