Ana SayfaGenelPlayStation 5 Türkiye fiyatı zamlanabilir

PlayStation 5 Türkiye fiyatı zamlanabilir

Son dönemde artan kurla birlikte konsol fiyatlarına da zam gelmesi bekleniyor. Peki bu zam geneli nasıl etkileyecek? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı zamlanabilir. Konsol sektöründeki önemli isimlerden Sony, yeni nesil konsolunu geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunmuştu. Yani PS5 çıkalı 1 yıldan fazla zaman geçti. Bu süre içerisinde PS5’te yaşanan stok sorunu hiç bitmedi.

Malum, konsollar tarafında büyük bir çip sıkıntısı var. Haliyle Sony dilediği kadar konsol üretemiyor. Ürettikleri de direkt olarak tükeniyor ve PS5 karaborsaya düşüyor.

Hali hazırda ülkemizde PS5 almak için karaborsaya normal fiyatının daha da üzerinde bir meblağ ödeme yapmanız gerekiyor.

PlayStation 5 ne kadar sattı

PlayStation 5 Türkiye fiyatı zamlanabilir

Fakat mevcut şartları düşündüğümüzde, PS5’i önümüzdeki süreçte bu fiyatlardan almak bile hayal olacaktır. Çünkü Sony, artan döviz kuru nedeniyle konsol fiyatlarında güncellemeye gidebilir.

Henüz resmi bir açıklama yok. Fakat geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan ani artış sonrasında da benzer bir tutum sergilenmişti. Dolayısıyla Sony önümüzdeki süreçte konsol fiyatlarını arttırırsa karaborsa fiyatları daha da yükselecektir.

Gerçi şu sıralar normal fiyattan PS5 almak isteseniz de almanız çok mümkün değil. Dolayısıyla zam gelmeden makul fiyatlardaki PS5’leri karaborsadan temin etmek zekice olabilir. Elbette bu noktada karar tamamen kullanıcıların. Dip not olarak doların 10 TL’yi geçtiğini de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Battlefield 2042 sesli sohbete sahip olmayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting