Ana sayfa Dosya Konusu PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

PS5 er ya da geç çıkacak

Elbette PlayStation 5 er ya da geç satışa sunulacak. Fakat PlayStation 5 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtını pek de yakın bir gelecekte aramamak gerekiyor. Zira PlayStation 4 Pro yeni satışa sunulmuşken, PlayStation VR yeni yeni kendini bulmaya başlamışken, Sony’nin PS5 kartını oynayacağını düşünmek pek de mantıklı görünmüyor.

Aslında PlayStation 5’in çıkış tarihinin gecikmesi, oyunlardaki kaliteyi de doğrudan etkileyen bir durum. Zira şu anda oyun yapımcıları geliştirdikleri yapımı 2013 teknolojisi ile satışa sunulmuş bir konsol üzerinden geliştiriyor. Yani oyunların grafikleri ne kadar müthiş olsa da bunlar sonuçta 2013 yılına ait grafikler. Bu gerçek öyle ya da böyle değişmeyecek.

Genel kanı PlayStation 4 Pro ile oyunlardaki görselliğin iyileşebileceği yönündeydi. Elbette bu mantıken doğru. Zira bir tarafta 1080p’lik bir konsol varken, diğer tarafta ise 4K desteği bulunan bir konsol bulunmakta. Bu durum doğal olarak oyunlar arasında çözünürlük farkını ortaya çıkaracaktır. Fakat kaplamalarda, doku işlemelerinde ve diğer nesnel düzenlemelerde PlayStation 4’ün gücünü göz ardı etmek imkansız diyebiliriz.

playstation 5 ne zaman çıkacak-1

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler