Ana sayfa Gundem PlayStation 5 için açıklama yapıldı

PlayStation 5 için açıklama yapıldı

Yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle teknoloji devleri planlama ve üretim aşamasında sıkıntı yaşanıyor. Ancak Sony çıkaracağı PlayStation 5 çıkış tarihi için güzel haberler verdi.

PlayStation 5 teknik özellikleri açıklanmış ve tahmini çıkış tarihi hakkında bilgiler aktarılmıştı. Ancak ortaya çıkan Coronavirüs salgını nedeniyle çıkıp çıkmayacağı merak konusuydu. Sony bu konuda açıklama yaparken, çıkış tarihi için de bilgi verdi.

Dünya genelini etkileyen yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle şu ana kadar 35 bin kişi hayatını kaybederken virüsün bulaştığı insan sayısı 700 bine ulaştı. Virüs aktif olarak devam ederken birçok firma faaliyetlerini geçici olarak durdururken bazıları tamamen iflas bayrağını çekti. Bu firmalar arasında teknoloji firmaları da yer alıyor.

PlayStation 5 için son gelişmeler

Teknoloji firmaları özellikle asya kıtasında bulunan fabrikalarını geçici olarak kapatma kararı aldı. Yazılım tarafında da homeofis veya özel sağlık güvenlikli ofislerde çalışılıyor. Durum böyle olunca firmaların gelecek projelerinde ciddi aksaklıklar meydana geliyor. En çok merak edilenlerden biri şüphesiz Apple’ın iPhone 12 serisinin çıkış tarihinde. Çıkan dedikodulardan büyük ihtimalle bu sürgün döneminde milyonlar kaybeden Apple’ın erteleme kararı alacağı.

PlayStation 5 fiyatı beklenenden ucuz olacak!

Bir diğer konu ise insanların ev hapsi döneminde satış rakamları artan oyun konsollarından Play Station’un yeni modeli. Her ne kadar oyun konsollarına ilgi  artsa da üretim aşamasında sıkıntı yaşanıyor. Sony daha önce özelliklerini tanıtmış ve çıkış tarihi konusunda bilgi vermişti. 2020’nin son çeyreğinde satışa çıkacağı söylenmişti. Salgın nedeniyle birçok şirket yeni cihazlarında ertelemeler yapınca gözler Sony‘e çevrilmişti. Ancak Sony yaptığı son açıklamada planlarında herhangi bir değişikliğin olmadığını yine son çeyrekte satışa çıkmış olacağını iletti. Yani cihaz yine Ekim-Kasım aylarında satışa çıkarılacak. Aralık ayında da ülkemizde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın teknik özelliklerini hatırlayalım.

Teknik özellikleri

İşlemci x86-64-AMD Ryzen Zen 2
8 Cores / 16 Threads
3.5 GHz’a kadar çıkan değişken frekans
Grafik Birimi AMD Radeon RDNA 2 tabanlı grafik birimi
Ray Tracing
2.23 GHz’a kadar çıkan değişken frekans (10.3 TFLOPS)
RAM 16 GB GDDR6
448 GB/s Bandwidth
SSD 825 GB
5.5 GB/s Okuma
PS5 Oyun Diski Ultra HD Blu-ray
Video Çıkışı 4K / 120 Hz8K çözünürlük desteği

VRR (HDMI 2.1)

Ses 3D ses teknolojisi

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler