Ana sayfa Oyun PlayStation 5 Dev Kit nasıl görünüyor?

PlayStation 5 Dev Kit nasıl görünüyor?

Oyun yapımcılarına gönderilen PlayStation 5 Dev Kit bugün ortaya çıktı. Peki, PlayStation 5 Dev Kit’in tasarımı nasıl görünüyor?

Sony, 2020 yılında merakla beklenen oyun konsolunu tanıtacak ve 2020’nin sonlarına doğru muhtemelen Kasım ayında satışa sunacak. PlayStation 5 olarak isimlendirilmesi beklenen yeni nesil konsolumuz 8 çekirdekli AMD Ryzen 7nm Zen 2 işlemci, Raytracing destekli Radeon Navi tabanlı grafik birimi, 8K çözünürlük desteği ve SSD ile gelecek.

Bugün ise PlayStation 5’in geliştirici kit hakkında ilginç bir sızıntı geldi. Sony’nin oyun yapımcılarına PlayStation 5’in geliştirici kitini gönderdiği zaten biliyordu. Bugün gelen sızıntı ise bu kitin tasarımı hakkında. Yusuhiro Ootori kod adı ile sızdırılan tasarım oldukça ilginç görünüyor.

İndirime giren Xbox One oyunları – 20 Ağustos haftası

Geliştirici kitinde konsolun hava alması için her yerinde havalandırma boşlukları yer alıyor. 4K çözünürlükte ve 60 FPS deneyim sunacak olan PlayStation 5 muhtemelen çok ısınacağı için böyle bir çözüm geliştirilecek.

Uzay gemisi tasarımını andıran bu tasarımın geliştirici kiti olduğunu belirtmekte fayda var. Muhtemelen Sony, konsolun final tasarımınında daha farklı bir tasarım ile karşımıza çıkacaktır. Ancak final tasarımın da yine hava delikleri ile dolu olmasını beklediğimizi belirtelim.

PlayStation 5 Dev Kit

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler