2023’e girerken PlayStation 4 alınır mı? İşte yanıtı!

ps4

Eğer yeni yıla yeni bir konsolla girmek istiyorsanız ve PlayStation 5 fiyatı size çok pahalı geliyorsa, PS4’ü alternatifleriniz arasına almanız fazlasıyla mantıklı olabilir. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

2023’e girerken PlayStation 4 alınır mı? İşte yanıtı! Bilindiği üzere yeni nesil konsollar 2020’nin son çeyreğinde satışa sunulmuştu. Genel olarak herkesin amacı bu konsollara geçiş yapmaktı. Fakat yaşanacak olan küresel çip krizini kimse ön göremedi. Aslında ilk etapta yani PS5’in ilk çıkışında herkesin sahip olamayacağı zaten az çok belliydi. Yani insanlar bunu biliyordu.

PlayStation 4 8.00 güncellemesi

Çünkü her yeni nesil konsolun çıkışında bu tarz stok sıkıntıları yaşanıyordu. Fakat PS5’te yaşanan stok sıkıntısı çok daha büyük boyutlara ulaştı. Hatta bu stok sıkıntısının 2023 yılına kadar da devam edeceği düşünülüyor.

Peki PS5 almanın çok da mümkün olmadığı şu zamanda PS4 almak ne kadar mantıklı? Dilerseniz şimdi bu konuyu masaya yatıralım.

PS Plus Ekim oyunları belli oldu

2023’e girerken PlayStation 4 alınır mı? İşte yanıtı!

Bilindiği üzere PlayStation’ı diğer konsollardan ya da PC’den ayıran en önemli özelliği exclusive yani özel oyunları. Özel oyunları olmadıktan sonra PlayStation’ın rakiplerine karşı çok da önemli bir avantajı bulunmuyor.

Hali hazırda Sony PS5 için yayınladığı özel oyunları PS4 için de yayınlıyor. Hatta bu durumun 2024’e kadar devam edeceği de iddialar arasında.

ps4 1

Ayrıca 3. Parti oyun stüdyoları da PS4 ve Xbox One’a olan desteğin 2023’e kadar devam edeceğini açıkladılar. Bu doğrultuda baktığımızda 2022 yılında PS4 satın almak çok da mantıksız durmuyor. Elbette burada karar yine de kullanıcıların.

Xiaomi ısıtmalı atkısını duyurdu! 5.000 mAh Güç Bankası ile geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir