Playstation 4 4.55 güncellemesi yayınlandı, muhteşem özellikler içermiyor

indir

Sony tarafından Playstation 4 4.55 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme, eskilerine oranla muhteşem özellikler içermiyor. Performans artışı sağlıyor.

Sony, “Sistem yazılım güncellemesi sistem performansının kalitesinin arttırıyor” dedi. Yayınlanan Playstation 4 4.55 güncellemesi böyle tanımlandı. Yama, konsola önceki yamalar gibi çeşitli özellikler eklemiyor, belirtildiği gibi performans artışı sağlıyor. Dolayısıyla muhteşem özellikler beklemeyin. Güncellemenin boyutu 320 Megabyte civarında.

Son Playstation 4 Pro güncellemesi, konsolun medya oynatıcısına 4K çözünürlük desteği getirmişti. Ancak konsolda hâlâ 4K Blu-Ray film gibi içerikler izlenemiyor. Tüm Playstation 4 kullanıcılarının eriştiği 4.5 sistem güncellemesi ise Mart ayında gelmişti. Güncelleme PS4 Pro‘ya boost modu ve harici disk desteği getirmişti.

Boost modu özelliği Playstation 4 Pro için tasarlanmamış ya da güncelleme almamış oyunların kalite ve performansını konsola göre ayarlamayı hedefliyor. Sony özelliği “bu, değişken kare hızı sunan oyunlarda belirgin bir kare hızı arttırma sağlayabilir ve 30 Hz veya 60 Hz’de çalışacak şekilde programlanan oyunlarda kare hızı istikrarı sağlayabilir” şeklinde açıklamıştı.

Playstation 4 4.55 güncellemesi, PS4’lere dalgalar halinde yayıldı. Güncelleme konsolunuza geldiyse indirip kurun. Zira çevrimiçi oyunları oynamak ve oynamaya devam etmek için PS4 sistem yazılımının güncel olması gerekiyor.

Phil Spencer: Geçmişte taşınabilir Xbox tasarlandı