Epson’dan rekor satış rakamı

Epson L565 görsel 2

Epson’un yüksek kapasiteli mürekkep tanklı inkjet yazıcılarının dünya genelindeki toplam satış rakamı 20 milyona ulaştı.

Yüksek kapasiteli mürekkep tanklı inkjet yazıcılarını dünyada ilk kez Ekim 2010’da lanse eden Epson’un; genel merkezinden rekor satış rakamı açıklaması geldi. Lansman tarihinden günümüze toplam 150 ülkede satışta olan modellerin Haziran 2016’da ulaştığı global satış rakamı 15 milyon idi. Özellikle gelişmekte olan pazarlardaki büyümeye dayalı satış hacmiyle 2017 Mart sonu itibariyle kümülatif toplam 20 milyona ulaştı.  Epson’un yaptığı araştırmaya göre 1 Mart 2015- 30 Nisan 2016 tarihlerini kapsayan bir yıllık süreçte, gelişmekte olan pazarlarda, tüm markalar dahilinde lazer ve inkjet yazıcı satış toplamı 45 milyon adet olarak gerçekleşti.

Gerek kullanım ve toplam sahip olma maliyetindeki avantajlar, gerekse çevresel duyarlılık çerçevesinde Epson’un mürekkep tanklı inkjet yazıcılarına büyük ilgi olduğunu vurgulayan Epson yönetiminin aynı ürün grubu için yeni mali yıl için büyüme beklentisi ise bir önceki yıla göre yüzde 25.

Playstation 4 4.55 güncellemesi yayınlandı, muhteşem özellikler içermiyor