Ana Sayfa Genel Pizza Hut drone ile pizza dağıtmaya başlıyor!

Pizza Hut drone ile pizza dağıtmaya başlıyor!

Pizza Hut drone ile pizza teslimatı denemelere başladığını duyurdu. Şirketin İsrail’de denemelerine başlamayı planladığı drone teslimat sisteminde siparişler direkt olarak müşterilerin evlerine bırakılmayacak.

Siparişler, bunun yerine insansız hava araçları siparişleri otoparklarda ayrılan özel bölgeler gibi onaylı teslimat noktalarına bırakacak. Daha sonra kuryeler de bunları müşterilerin adreslerine teslim edecek. Dragontail’den Ido Levanon, konuyla ilgili “Drone teslimatı hakkında konuşacak çok şey var, ancak yakın zamanda herkesin arka bahçesine pizza bırakan dronları göreceğimizi düşünmek gerçekçi olmaz” dedi. Ulaştırma Bakanlığı, Pizza Hut’a, İsrail’in merkezindeki Bnei Dror’daki tek bir restorandan drone teslimatlarını deneme izni veriyor. The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, teslimatlar yaklaşık 50 mil karelik belirli bir bölgeyle sınırlı olacak ve nispeten düşük bir ağırlık ile sınırlanacak.

Pizza Hut drone ile pizza dağıtmaya başlıyor!

Drone sayesinde, restoran normalden 7.000 daha fazla haneye ulaşabileceğini öngörüyor. Rapora göre, toplu siparişlerin hava yoluyla teslim edilmesi sistemi, ihtiyaç duyulan drone sayısını ve gereken pil şarjı miktarını azaltacak. Rapora göre, dronelar pizza hırsızlığını önlemek için bir sürücünün varlığını fark edene kadar teslimatlarını bırakmayacak. İnsansız hava araçlarıyla teslimat, trafik yoğunluğu ve kurye masrafları açısından avantaj yaratırken, restoranların paket servis erişim alanını da ciddi ölçüde genişletecek.

Rapora göre, Pizza Hut pilot programı Haziran ayında başlayana kadar Dragontail bölgede günde altı test uçuşu yapacak. Pizza dağıtımı için ilk kez drone kullanılmıyor. Dominos’un Yeni Zelanda’daki bir şubesi, 2016’da pizza dağıtmak için drone kullanmıştı ancak zincir bu hizmeti sunmaya devam etmedi.

Netflix, Android için ‘stüdyo kalitesinde’ ses sistemi sunuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting