Ana SayfaGenelPirellı’den yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero lastikler

Pirellı’den yeni Alfa Romeo Tonale için P Zero lastikler

İtalyan markasının ilk seri üretim elektrikli otomobili olan yeni Alfa Romeo Tonale için özel Pirelli P Zero lastikler geliştirildi. 235/40R20 96V XL ebatlı P Zero, Tonale’nin Hibrit, Şarj Edilebilir Hibrit Q4 ve dizel gibi çeşitli versiyonlarının orijinal ekipmanı olarak seçildi.

 Yeni Alfa Romeo Tonale için geliştirilen P Zero lastiklerde otomobilin sportif özellikleriyle kuru ve ıslak zeminde güvenli performansa odaklanıldı. Pirelli’nin ‘Mükemmel Uyum’ stratejisiyle hedeflediği gibi lastikler ile  araç arasında sinerji yaratılması amaçlanıyor. P Zero lastiğin yanağındaki AR işareti de lastiklerin Tonale için özel olarak geliştirildiğini gösteriyor.

Alfa Romeo Tonale

KONSEPT OTOMOBİLDEN SERİ ÜRETİME

Alfa Romeo Tonale için özel Pirelli P Zero lastikler geliştirilirken Milano merkezli iki marka 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen ilk Tonale konsept otomobille başlayarak birlikte çalıştı. Lastiğin geliştirilme ve üretim sürecinde çeşitli analizler yürütüldü. Ayrıca, Pirelli’nin geliştirme stratejisinin merkezinde yer alan sanal analiz ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirildi. Süreçler, Stellantis’in Balocco ve Pirelli’nin Vizzola Ticino pistlerinde gerçekleştirilen performans doğrulama testleriyle tamamlandı. Sonuçta, Milano’daki Ar-Ge merkezinde tasarlanan ve grubun en ileri üretim tesislerinden biri olan Settimo Torinese fabrikasında üretilen, her yönüyle İtalyan bir lastik doğdu.

YÜZ YILLIK BAĞ

Pirelli ile Alfa Romeo arasındaki bu son iş birliği, iki şirketin yaklaşık yüz yıldır devam eden ilişkisinde yeni bir sayfayı temsil ediyor. Bu bağ, otomobillerin ve ilk yarışların ortaya çıktığı dönemlerden beri sürüyor. Öyle ki, 1925 yılında Antonio Ascari, Giuseppe Campari ve Gastone Brilli Peri gibi pilotların yarıştığı ilk Dünya Otomobil Şampiyonası’nı kazanan Alfa Romeo GT Tipo P2, Pirelli Superflex Cord lastiklerle donatılmıştı. Performans tutkusu ve sportif ruh, Pirelli ile Alfa Romeo’yu hem pistte hem de yollarda buluşturmaya devam ediyor.

AMD, Intel’e karşı adeta bir zafer kazandı

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting