Alfa Romeo Giulia ve Stelvio yenilendi

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

Yenilenen Giulia ve Stelvio sofistike ‘full-matrix’ LED farlar ve yenilenen ‘trilobo’ ızgara tasarımlarıyla, Tonale modeli ile başlayan yeni aile yüzünü taşıyor. İç mekanda markanın geleneksel teleskopik gösterge tasarımı yepyeni dijital bir gösterge ile birleşiyor. 

Alfa Romeo, yenilenen Giulia ve Stelvio’da, eşsiz İtalyan tasarımını özgün bir yaklaşımla yorumluyor. İlk yansımalarının Tonale’de görüldüğü güncel karakteristik tasarım unsurlarıyla bütünleşen modeller, daha çekici ve ayırt edici bir görünüm kazanıyor.

Lüks sportif sedan pazarında sınıfının en iyi performans değerlerini sunan Giulia ve markanın sportif SUV’u Stelvio, Türkiye’de 2.0 litre 280 HP motor ve dört tekerden çekiş sistemi ve müşterinin araç konfigürasyonunu kolaylaştıran, sade bir ürün gamı yaklaşımı ile pazara sunuluyor. Her iki model de lansmana özel versiyon Competizione ve ayrıca Veloce donanım seviyesiyle tercih edilebiliyor.

Yeni Hyundai KONA

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

Mart ayından itibaren Alfa Romeo showroomlarındaki yerini alan Yenilenen Giulia’ya 2.499.950 TL, Stelvio’ya ise 2.699.950 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatla sahip olunabiliyor.

 İddialı ve ayırt edici görünüm

Yenilenen Giulia ve Stelvio’da ilk olarak markanın logosunun konumlandırıldığı ön ızgara ve iki ana hava girişinin olduğu alt ızgaralardan oluşan özgün “Trilobo” ızgaranın çağdaş yorumu dikkat çekiyor. Her iki otomobilin ön cephedeki değişimi 3+3 tasarımlı, yeni premium LED Matrix farlar ile destekleniyor. Bu görünüm, Tonale ile beraber hem güçlü bir aile duygusunu yaratıyor hem de markanın ikonik Alfa Romeo SZ Zagato ve Proteo konsept otomobiliyle ünlenen tasarım unsurlarını hatırlatıyor. Tarz ve sofistike teknolojilerin mükemmel birleşimini ortaya koyan LED stop lambalarının tasarımı ise her iki modelin sportif ruhunu yansıtacak şekilde yeniden yorumlanıyor. Yeni Giulia’da, şeffaf Led arka stop lampaları transparan çerçevelere sahipken yeni Stelvio koyu renk arka stoplar parlak siyah çerçevelerle vurgulanıyor.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

Segmentinin en iyi sürüş dinamikleri

280 HP güç ve 2250 d/d’da maksimum 400 Nm tork üreten tamamen alüminyumdan yapılmış 4 silindirli 2 litrelik benzinli yeni bir motora sahip olan Giulia 240 km/s’lik son hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını 5.2 saniyede tamamlıyor. Stelvio ise 230 km/s’lik son hıza ulaşıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 5.7 saniyede tamamlıyor.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio’nun AWD (Dört Tekerlekten Çekiş) teknolojisine sahip sistemi performans, verimlilik ve güvenlik açısından en yüksek seviyeleri sağlamak üzere tasarlandı.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

AWD teknolojisi, dört tekerlekten çekişin tüm avantajlarını sağlarken, aynı zamanda yakıt ekonomisi, hızlı tepkime ve arkadan itişli bir aracın sürüş özelliklerini de sunuyor. Alfa Link süspansiyon ise Alfa Romeo kullanmayı unutulmaz bir deneyime dönüştüren özel süspansiyon mimarisi sunuyor.

Önde kullanılan yarı sanal direksiyon eksenine sahip çift salıncaklı süspansiyon, yüksek filtreleme efekti ve üstün yol tutuş için hızlı ve hassas yönlendirilme özellikleri sağlıyor. Arkada ise üstün konforla birlikte gelişmiş yol tutuş özellikleri sağlayan dört buçuk kollu – Alfa Romeo patentli – çoklu bağlantılı bir çözüm kullanılıyor.

Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

Direksiyon sistemi üstün sürüş dinamiklerine katkı salarken 8 vitesli ZF otomatik şanzımanı direksiyondan kontrol etme imkânı sunan alüminyum vites kulakçıkları sportif karakteri destekliyor. İki modelde de Alfa D.N.A ile farklı sürüş modları seçilebiliyor. Yenilenen Giulia ve Stelvio, ayrıca sürüş keyfi ve destek sistemleri arasındaki mükemmel denge için Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatılıyor.

Modellerde Aktif Cruise Control, ön- arka park sensörü, otomatik uzun farlar, ileri çarpışma önleyici, yokuş iniş kontrolü (Stelvio), dinamik çizgilerle sunulan geri görüş kamerası, şerit takip asistanı ve otonom acil fren desteği (AEB) standart olarak yer alıyor.

NASA insanlı Ay uçuşu için tarih verdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir