Ana sayfa Genel PES 2020 kadın futboluna kapalı olacak

PES 2020 kadın futboluna kapalı olacak

Kısa süre önce eFootball PES 2020 ismi ile duyurulan PES serisinin yeni oyunu, kadın futboluna kapalı olacak. Açıklama Konami’nin yetkili isminden geldi. İşte detaylar.

Son yıllarda FIFA’nın hayli arkasında kalan PES serisi, bu yılın son çeyreğinde çıkacak olan yeni oyunu ile dengeleri değiştirmek istiyor. Konami’nin e-spor odaklı bir formata sokmaya çalıştığı yeni PES oyunu kısa süre önce eFootball PES 2020 ismiyle duyurulmuştu.

Geçtiğimiz gün serinin yeni oyunu hakkında bir detay daha ortaya çıktı. Malum son dönemde kadın futbolu hem dünyada, hem de ülkemizde hayli revaçta. Hatta EA Sports kadın futbolunu geçtiğimiz yıllarda FIFA serisine entegre etme kararı almıştı.

Kadın futbolunun FIFA üzerinde ne kadar talep gördüğü bilinmez, fakat aynı şeyi Konami’nin de yapması bekleniyordu.

Konami kadın futboluna karşı biraz mesafeli

Bu sene PES serisinde köklü değişiklikler yapacağını açıklayan Konami’nin Pro Evolution Soccer 2020’de kadın futboluna da yer vereceği tahmin ediliyordu. Fakat beklenen olmadı.

Şirketin Avrupa’daki marka yönetiminden sorumlu olan Lennart Bobzien konu hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Bobzien, şahsi olarak kadın futbolunu desteklediğini fakat PES için şimdilik bu yönde bir girişimlerinin bulunmadığını söyledi.

Yani Konami, PES 2020’de de kadın futboluna yer vermeyecek. Bu seri için büyük bir kayıp olmayacaktır. Fakat yine de böyle bir modun oyunda yer alması, oyun severler tarafından olumlu karşılanabilirdi. FIFA’nın yine bu alandaki tek isim olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

Konami’den PS Plus açıklaması

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler