Ana sayfa Genel Oura ring akıllı yüzük ile koronavirüs belirtisi tespit edilebilir

Oura ring akıllı yüzük ile koronavirüs belirtisi tespit edilebilir

Oura ring akıllı yüzük ile koronavirüs belirtilerinden olan yüksek vücut ısısına karşı haberdar olabilir, önlem alabilirsiniz.

Oura ring ‘i duymuş muydunuz? Geçtiğimiz hafta, koronavirüs ile savaş için gerekli ekipmanlar arasına akıllı termometreler de katılmıştı. Çünkü koronavirüsün ilk belirtileri arasında vücut sıcaklığının yükselmesi de yer alıyor ve bu cihazlarla erken önlem alma şansı var. İşte bu noktada şimdi yeni bir ekipman daha kullanılmaya başlandı: Oura ring – akıllı yüzük.

Oura ring, aslında sizin uyku takibinizi ve gündelik aktivitelerinizi takip ederek size daha sağlıklı bir yaşam sunabilme adına çalışan bir akıllı yüzük. Ancak şansa bakın ki bu yüzük sayesinde koronavirüs belirtilerinden olan vücut ısı artışı da erkenden fark edilebiliyor.

Şu an yüzüğün kullanıldığı pilot kurumlar olarak UCSF Medikal Merkezi ve Zuckerberg San Francisco Hastanesi seçilmiş durumda. 2 bin civarında yüzük bulunuyor ve koronavirüs belirtilerinden olan yüksek vücut ısısının belirlenmesi için kullanılıyor.

Oura ring akıllı yüzük ile koronavirüs belirtisi tespit edilebilir

Razer DeathAdder v2 gaming mouse ve Razer Cynosa Lite gaming klavye

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs’ten (COVID-19) nasıl korunabileceğimizden söz etmiş.

Örneğin, ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Burada elleri dezenfekte etmek için kullanılan alkol bazlı jeller önemli. Tabii ki temiz su ve sabun kullanmanız da önemli.

Öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnunuzu kapatmaya özen gösterin, örneğin kolunuzla ya da kağıt mendil de kullanabilirsiniz. Eğer kağıt mendil kullanırsanız, onu hemen kapalı bir çöp kutusuna atmanız gerektiğini de unutmayın.

Öksürüğü ve ateşi olan biriyle yakın temas kurmamaya özen gösterin. Eğer ateşiniz var, öksürüyor ve nefes almakta zorlanıyorsanız, hemen tıbbi yardım almak için bir hastaneye gidin. Eğer yakın zamanda sehayat ettiyseniz, bu bilgileri de yetkililerle paylaşın.

Eğer yakın zamanda seyahat etmediyseniz ve ufak solunum problemleriniz var ise, iyileşene kadar evinizden dışarı çıkmamaya özen gösterin.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler