ÖSYM YKS sonuçları açıklandı mı?

ösym yks sonuçları

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin geçen hafta sonu düzenlediği YKS sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak ve sınav sonuçlarına nasıl ulaşılacak.

YKS Sınavı geçtiğimiz hafta sonu tüm Türkiye’de yapılmış ve bu sırada sokağa çıkma yasağı da ilan edilmişti. ÖSYM YKS sonuçları için tarih verdi. Öğrenciler, 27-28 Haziran 2020 tarihinde yapıla sınavı sonuçlarını 28 Temmuz 2020 tarihinde öğrenebilecekler.

ÖSYM YKS sonuçları tam olarak ne zaman açıklanacak?

Öğrenciler sınavların sonuçlarını ÖSYM’nin sınav sonuç web sitesi üzerinden, 28 Temmuz 2020 tarihinden itibaren, canlı olarak görebilecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan sınavın ardından da ÖSYM tarafından organize edilen, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) oturumları temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları erişime açılmıştı. Öğrenciler bu kitapçıklar üzerinden cevaplarını inceleyip, doğru yanlış cevaplarını görerek sınavlarının genel bir görüntüsünü çıkarmayı başarmışlardı.

ÖSYM bu konuda henüz başka bir açıklama yapmış değil. YKS sınav sonuçları hakkında yeni bir açıklama yapıldığında, hemen duyuru almak için, sitemizdeki bildirimleri açmanızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

ösym yks sonuçları

Peki siz bu sınava katıldıysanız, sınavın bu yılki sorularını kolay mı buldunuz, yoksa önceki senelere göre daha zor bir sınav mıydı? Covid-19 nedeniyle öğrencilerin zor zamanlar geçirmesi nedeniyle ÖSYM’nin bu sene sınav sorularını kolay tutarak öğrencilere moral vermeye çalıştığı yorumları yapılmıştı.

TikTok Play Store üzerinden kaldırıldı!

Hatta yaratıcıları hala yaşayan iki popüler film ve şarkıdan alınan örneklerle hazırlanmış sorular da sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. ÖSYM’nin tarihinde bu tür popüler soru hazırlama yöntemini ilk defa kullandığı da dikkatlerden kaçmamıştı. Yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız, seviniriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir