Oppo Find X4 hakkında çok ilginç bir iddia

Oppo Find X3 serisi 11 Mart'ta geliyor!

Oppo tarafından yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenilen yeni akıllı telefon modeli Oppo Find X4 hakkında oldukça farklı bir iddia ortaya atıldı.

Oppo Find X4 hakkında çok ilginç bir iddia. Çin’in önemeli teknoloji markalarından biri olan Oppo, her geçen gün adından biraz daha fazla bahsettirmeye devam ediyor. Çok değil henüz birkaç gün önce internete sızdırılan bazı bilgilerde, Oppo’nun amiral gemisi serisi konumunda olan Find X serisinin yeni üyesi Find X4 Pro‘da Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin kullanılacağı iddia edilmişti.

Bugün internete düşen haberlerde ise, Oppo Find X4‘de MediaTek’in yeni yonga seti olan Dimensity 9000’in yer alacağı konuşuluyor. Hemen belirtelim her iki haber de doğru olabilir. Çünkü Oppo geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü standart Find X3 modelinde Snapdragon 870‘e yer vermişken, Pro modelinde ise Snapdragon 888‘i tercih etmişti.

Oppo Find X4 hakkında çok ilginç bir iddia

Oppo Find X4 hakkında çok ilginç bir iddia

Bununla birlikte bu defa haberlerde iki model için iki farklı markanın kullanılacağı iddiası, bu iki yonga setinin de kendi alanlarının en iyisi olduklarını dile getirdiklerini düşündüğümüzde  süreci bir hayli enteresan bir noktaya getirecek.

Bildiğiniz gibi Qualcomm ile MediaTek arasında son zamanlarda dozajı iyice artan bir gerginlik söz konusu. İki teknoloji devi de, kendi yonga setinin piyasanın en güçlüsü olduğunu dile getirmesi ve sık sık birbirlerine laf atmaları harareti yükselten unsurlardan sadece birkaçıydı.

Bakalım Oppo bu iki ismi Find X4 serisinde bir araya getirmeyi başarabilecek mi? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Epic Games haftanın ücretsiz oyunlarını açıkladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir