OnePlus 9 yerine OnePlus 888 gelebilir

OnePlus 888

Qualcomm ile OnePlus’ın arası iyice sıkı fıkı oldu. Bu yüzden Snapdragon 888’e ithafen OnePlus 9 yerine OnePlus 888 adı ile gelebilir.

Qualcomm, bu haftaki 2020 Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni nesil Snapdragon 888 amiral gemisi yonga setini resmi olarak tanıtmıştı. Qualcomm, Snapdragon 888 adının neden Snapdragon 875 yerine seçildiğini resmen açıkladı. Bunun ana nedeni 888’in Çin’deki şanslı rakamlardan biri olması. 8 sonsuzluk, başarı ve içsel bilgelik demektir. Bu rakamı tercih eden Qualcomm, OnePlus’a da ilham kaynağı olabilir. Çünkü bugün OnePlus 9 yerine OnePlus 888 modelinin geleceği ortaya çıktı.

OnePlus’ın kurucusu ve CEO’su Liu Zuohu, Snapdragon 888 duyurusunun ardından Weibo kullanıcılarıyla konuştu. Önümüzdeki yıl OnePlus’ın kuruluşundan bu yana 8 yılını kutlayacağını belirtti. OnePlus lideri, OnePlus 888 adı altında yeni bir amiral gemisi akıllı telefonun çıkacağı gerçeğine nasıl tepki vereceklerini sordu. Elbette bu, şirketin OnePlus 9’u OnePlus 888 olarak yeniden adlandırmak istediğinin kesin kanıtı değil.

OnePlus 888

Qualcomm Snapdragon 888 teknik özellikleri ise dün açıklandı. Bu platform, 2.84 GHz’de çalışan Arm Cortex-X1 süper çekirdeğinin yanı sıra üç Cortex-A78 ve dört Cortex-A55 çekirdeğini kullanıyor. SoC ayrıca yerleşik bir Snapdragon x60 5G modem ve bir Adreno 660 grafik işlemcisi ile geliyor.

Huawei P30 için EMUI 11 testleri başlıyor

OnePlus, şirketin bugüne kadarki en önemli yıllarından biri olarak 2020’yi kapatmaya hazır. Eh, bu yıl şirket OnePlus Nord serisiyle orta ve giriş seviyesi segmente girdi. Artık, OnePlus’ı sadece amiral gemileri üreten bir şirketten ziyade ana akım bir akıllı telefon firma olarak görebiliriz.

OnePlus 9 Pro’da, dört kameradan oluşan arka kamera kurulumumuz olacak. Bunlar iki büyük lens ve iki küçük lens olarak konumlandırılacak Raporlara göre geniş, ultra geniş ve telefoto lensimiz bulunacak.

Amiral gemisi 6,7 inçlik bir ekrana, muhtemelen AMOLED ekrana sadık kalacak. Dahası, OnePlus’ın 144Hz yenileme oranını desteklemek için ekranını güçlendirdiği söyleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir