Ana sayfa Akıllı Telefon OnePlus 7 Pro 5G pazar ağını genişletiyor

OnePlus 7 Pro 5G pazar ağını genişletiyor

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden OnePlus, 5G destekli modeli için geri sayıma geçti. OnePlus 7 Pro 5G sonunda İngiltere dışına çıkıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son dönemde 5G destekli modellerin sayısında önemli bir artış yaşandı. Bu durumun temel nedeni, dünya üzerindeki pek çok ülkenin 5G teknolojisini resmen kullanmaya başlamış olması. Elbette mevcut şartlarda 5G teknolojisinin istenilen seviyelere ulaşmadığını da söylemek gerekiyor.

Malum, 5G denildiğinde akla uçuk hızlarda kablosuz bağlantı hizmeti geliyor. Fakat hali hazırda pek çok ülkede henüz istenilen hız aralıkları yakalanabilmiş değil. Kısaca özetlemek gerekirse, bu yeni mobil veri teknolojisinin olgunlaşması için birkaç yıl daha beklememiz gerekecek.

OnePlus Çin’de de 5G’li telefon satacak!

Elbette bu süre içerisinde piyasadaki 5G destekli model sayısında da önemli bir artış yaşanacaktır. Genel olarak bakıldığında şu anda 5G destekli model sayısı iki eldeki parmak sayısını geçmiyor. Önümüzdeki dönemde bu modellere OnePlus 7 Pro 5G modeli de eklenecek. Çinli üretici 5G destekli ilk modelini yalnızca Birleşik Krallık’ta satışa sunacağını açıklamıştı. Fakat geçtiğimiz gün OnePlus 7 Pro 5G’nin 3C sertifikası alması kafaları karıştırdı. Malum bu sertifika Çin’de satışa sunulacak olan telefonlara veriliyor.

Dolayısıyla OnePlus’ın 5G destekli modelini Birleşik Krallık dışında da satışa sunacağı ortaya çıkmış oldu. Eğer büyük bir aksilik olmazsa 5G destekli OnePlus modeli 26 Temmuz’da Çin’de de raflardaki yerini almış olacak.

Apple iPhone 6 ve 6s satışını durduruyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler