OnePlus 6 yüz okuma konusunda çuvalladı!

OnePlus 6 yüz okuma

Çin’in yükselen yıldızı OnePlus, yüz okuma teknolojisinde feci çuvalladı. OnePlus 6 yüz okuma teknolojisi herhangi bir yazıcıdan alacağınız renkli çıktı ile kandırılabiliyor.

Amiral gemisi katili unvanına sahip olan OnePlus firması, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi modeli OnPlus 6’yı tanıtmıştı. OnePlus 6 yüz okuma teknolojisi ile Android tutkunlarının dikkatini çekmişti. Ancak bugün gelen haberler OnePlus 6’nın yüz okuma teknolojisinin adeta çuvalladığını gözler önüne seriyor!

OnePlus 6 yüz okuma teknolojisi kandırılabiliyor

Yüz okuma teknolojisinde devrim yaratan iPhone X, neden rakiplerinden farklı olduğunu OnePlus 6 olayı ile bir kez daha kanıtlamış oldu. OnePlus 6’nın yüz okuma teknolojisi sözde çok güvenliydi. Ancak yapılan testler bu teknolojinin çok kolay bir şekilde kandırılabildiğini gözler önüne serdi.

OnePlus 3 ve 3T beklenen özelliğe kavuştu!

OnePlus 6’nın yüz okuma teknolojisi herhangi bir yazıcıdan alınan renki çıktı ile kolayca kandırılabiliyor. Yani birisi telefonunuzun kilidini, sizin portre fotoğrafınızın çıktısını alıp saniyeler içerisinde açabiliyor. Aşağıdaki videodan bu yüz okuma teknolojisinin nasıl kandırıldığını izleyebilirsiniz.

Çift ön kamera olmadığı için derinlik algılayamayan OnePlus 6, maalesef ki güvenlik konusunda sınıfta kaldı diyebiliriz. Android P güncellemesini alacak olan OnePlus 6, güncellemeler ile bu açığı çok zor olsa da belki kapatabilir.