NVIDIA, Portal: Prelude RTX ’i duyurdu

NVIDIA, Portal: Prelude RTX

NVIDIA, Portal: Prelude RTX’i piyasaya sürdü. Oyunu Portal’ın orijinal sürümüne sahip olan herkes oynayarak,  Steam üzerinden ücretsiz olarak indirebiliyor.

RTX’ten Portal: Prelude’ı oynayan oyuncular, NVIDIA DLSS 3 destekli performans iyileştirmesine, NVIDIA Reflex ile minimuma indirilmiş sistem gecikmesine ve NVIDIA RTX IO sayesinde çok daha hızlı yüklenen dokulara tanıklık edecek.

NVIDIA aynı zamanda oyunculara mümkün olan en iyi oyun deneyimini yaşatmak için Prelude RTX’e özel yeni bir  GeForce Game Ready Sürücüsü de çıkardı.

  NVIDIA, Portal: Prelude RTX

Yenilenmiş Haliyle Karşınızda!

 Portal: Prelude, 2008 yılında çıkışını yapan ve serinin öncesini anlatan, oyunu hayranlarının yaptığı bir Portal eklentisidir. Eklenti, GLaDOS’tan öncesini konu alıyor. Prelude oyuncuları 19 yeni test bölümü, geliştirilmiş oyun mekanikleri, NPC’lerin yer aldığı tamamı seslendirilmiş hikâyesi ve çok daha fazlasıyla 8-10 saatlik son derece zorlu bir serüvene çıkarıyor. Prelude, şimdiye kadarki en yüksek inceleme puanını almış Portal modu, 2008 yılı Portal ModDB kazananı, ve oyuncuların seçimiyle 2008 yılının en iyi üçüncü modu.

Prelude RTX, NVIDIA RTX Remix ile oluşturulan ve GeForce RTX oyuncuları için en iyi  Prelude deneyimini sunmak üzere tam ışın izleme, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex ve NVIDIA RTX IO içeren bu klasik Portal modunun topluluk tarafından yeniden düzenlenmiş halidir. Bu, tamamen modderlar tarafından RTX Remix yaratıcı araç seti ile oluşturulan ilk remastered versiyonu olmasıyla dikkat çekiyor.

Prelude RTX hayata geçirmek için NVIDIA, Nicolas “NykO181” Grevet adlı, Prelude’un orijinal yapımcısıyla iş birliği içinde ilerledi ve Prelude’un yapısını modernize etmek ve ışın izleme yardımıyla oyunu yeniden düzenlemek için ünlü modcu David “Kralich” Driver-Gomm’dan destek aldı.

Prelude RTX, modcuların klasik oyunlara çok daha gelişmiş malzemeler, ışın izleme, NVIDIA DLSS3 ve NVIDIA Reflex teknolojileriyle çok daha hızlı bir şekilde RTX modları oluşturup paylaşmalarını sağlayan, NVIDIA Omniverse ekosisteminde ücretsiz olarak çıkacak modlama platformu NVIDIA RTX Remix’in son üyesidir.

NVIDIA, Portal: Prelude RTX

Prelude RTX, grafik konusunda son teknolojiden faydalanıyor. Beş kişiden oluşan mod ekibi, sekiz ay gibi kısa bir sürede, oyunun her bir karesini büyüleyici ışın izleme teknolojisi, el yapımı, yüksek çözünürlüklü, fiziksel temelli dokular ve orijinalini aratmayan yeni ve gelişmiş çoklu modellerle geliştirmeyi başardı.

Prelude RTX’e Büyük Performans İyileştirmesi

NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex ve NVIDIA RTX IO sayesinde GeForce RTX oyuncuları  Prelude’u en iyi şekilde deneyimleyecekler. DLSS 3, GeForce RTX 4080 ve 4090 kullanıcıları için, 4K çözünürlük, en yüksek ayarlarda ortalama beş kata yakın performans artışı sağlıyor.

NVIDIA RTX IO sayesinde Prelude RTX dokularının yüklenme süresi beş kata kadar hızlanıyor ve %44 oranında daha az yer kaplıyor.

NVIDIA, Portal: Prelude RTX

NVIDIA RTX IO Doku Yükleme Sürelerini Önemli Ölçüde Kısaltıyor

 Prelude RTX’in faydalandığı NVIDIA RTX IO teknolojisi, DirectX ve Vulkan API’lerine gelen Game Ready Sürücü optimizasyonları sayesinde ekran kartı temelinde çok daha hızlı yükleme süreleri ve sıkıştırma imkanları sunuyor.

RTX IO, NVIDIA destekli hem Microsoft’un DirectStorage’ı hem de yeni Vulkan Uzantıları tarafından kullanılan açık bir GPU sıkıştırma standardı olan GDeflate’i temel alıyor. Prelude RTX, yeni Vulkan Uzantılarından yararlanıyor.

Saldırganların hedefi KOBI’ler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir