Ana sayfa Donanım Nvidia GeForce RTX 2080 Super benchmark sonuçları ile karşımızda!

Nvidia GeForce RTX 2080 Super benchmark sonuçları ile karşımızda!

Nvidia GeForce RTX 2080 Super ekran kartının benchmark sonuçları bugün sızdı. Dünyanın en güçlü ekran kartı bakalım benchmark testinden kaç puan almış?

Nvidia, RXT 20 serisi ile AMD ile arasındaki olan farkı bir hayli açmayı başarmıştı. Dünyanın oyun için en güçlü ekran kartı modelleri olan RTX modellerine geçtiğimiz günlerde RTX 20 Super serisi eklenmişti.  Gerçek zamanlı ışın izleme konusunda RTX 20 serisine göre daha fazla performan sunan RXT 20 Super serisi, bugün benchmark testlerine göründü.

Final Fantasy XV oyununda performans testine sokulan RTX 2080 Super ekran kartı 8.663 puan almayı başardı. RTX 2080 Ti ekran kartının bu testen 9.920 puan aldığını belirtelim. RTX serisinin en pahalı üyesi olan ve alması bir hayli zor olan Titan RTX modeli ise 11.511 puan alarak zirvedeki yerini korudu.

Asus Nvidia RTX 20 Super serisini duyurdu!

Bu benchmark testinin 2560 x 1440 çözünürlükte ve yüksek ayarlarda yapıldığını belirtelim. Final Fantasy XV oyunununda ışın izleme (Ray Tracing) ve DLSS özellikleri olmadığı için performans testinde bu özelliklerin açılmadığının altını çizelim.

Ancak RTX 20 Super serisinin Ray Tracing destekli oyunlarda RTX 20’ye göre daha fazla performans sunacağı aşikar. Bakalım Nvidia’nın bu ekran kartları, Türkiye’de ne zaman erişilebilir fiyatlara inecek?

Nvidia GeForce RTX 2080 Super

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (27 Ocak – 3 Şubat)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi nihayet netlik kazandı. İşte Ocak ayının son haftasında raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Ocak ayının son...

Son Haberler