Ana SayfaDedikodularNSA Hakkında Çarpıcı İddia!

NSA Hakkında Çarpıcı İddia!

Yılın sonuna yaklaşırken ortaya çıkan NSA skandalları dünyayı sallamıştı. Milyonlarca Yahoo ve Gmail hesapları olan kullanıcıların verilerini izlediği ortaya çıkmıştı.

nsa

Ancak ABD Ulusal Güvenlik Dairesi NSA hakkında ortaya yeni atılan iddia tüm dünyayı sarsacak nitelik taşıyor. Alman menşeli Der Spiegel dersinin ortaya attığı iddiaya göre satışa sunulan milyonlarca dizüstü bilgisayara NSA tarafından casus yazılım yüklendiğini yönünde.

Der Spiegel’in yaptığı haberde, NSA bünyesinde çalışan usta hacker timi, FBI ve CIA ile işbirliği yaptı. Birçok bilgisayar perakendecisine gönderilen dizüstü bilgisayarlara el koydu. El koyduğu tüm bilgisayarın içine usta hacker timi tarafından geliştirilen casus yazılımın yüklendiği ve daha sonra tekrar piyasaya sürdüğünü yazdı. Ellerine geçen belgelere göre bu casus yazılım entegresinin en çok yapıldığı durumlar ise internet üzerinden verilen siparişler üzerinden gerçekleşen kargolar sırasında gerçekleşiyor.

Bilgisayarlara yüklenen casus yazılım hakkında henüz detaylı bir bilgi bulunmazken, Dell, Maxtor, Samsung ve Huawei gibi dünya devlerinin de aralarında bulunduğu markaların ürünlerine casus yazılım yüklenmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU