Nokia yeni telefonunu satışa sunuyor

nokia 2

HMD Global bünyesinde tekrardan hayat bulan Nokia, Çin’de yeni bir telefon satışa sunacak. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Cep telefonu pazarının köklü isimlerinden biri olan Nokia, akıllı telefon çağına geçiş sürecini biraz geç de olsa sonunda tamamladı. Microsoft bünyesinde tutunamayan Finli teknoloji devi, HMD Global’in kanatları altına girmiş ve ardı ardına yeni telefonlar duyurmuştu.

Finli üretici geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde orta segmente hitap eden 3 farklı model tanıtmıştı. Bu modellerin yanı sıra yeni 3310 modelini de kullanıcıyla buluşturan teknoloji devi güzel bir başlangıç yapmıştı.

Nokia’nın satışa sunduğu bazı modeller, özellikle Çin pazarında son derece başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı. Fakat bu modellerin global pazara gecikmeli olarak gelmesi bazı sorunları da beraberinde getirmişti.

Avrupa’da istediği satış başarısına ulaşamayan HMD Global’in Çin’i tekrardan merkeze almak istediği belirtildi. Zira Finli üreticinin önümüzdeki dönemde Çin’de düzenleyeceği etkinlikte yeni bir model daha tanıtacağı belirtiliyor. Bu modelin 6GB RAM’e sahip olan Nokia8 ya da tamamen yeni bir model olan Nokia7 olabileceği tahmin ediliyor. Elbette bu konu hakkında henüz netleşmiş bir bilgi yok.

Eğer Finli üretici yeni bir telefon tanıtacaksa, bu telefonun Çin’e özel olarak kalması da muhtemel görünüyor. Bahse konu etkinliğin yalnızca 2 gün sonra yani 19 Ekim’de gerçekleşeceğini de dip not olarak belirtelim.