Nokia C1 tanıtıldı! İşte özellikleri!

maxresdefault 5

Nokia, uygun fiyatlı yeni telefonu Nokia C1 ile karşımıza çıktı. Nokia C1, uygun fiyatı ile segmentinin sınırlarını zorlayacak gibi görünüyor.

HMD Global ile güçlerini birleştirdikten sonra Android telefon pazarını sallayan Nokia, ilk etapta giriş ve orta segmenti hedefine almıştı. Üst segmenti bu yıl zorlayan ancak umduğunu bulamayan firma, 2019’u bomba gibi bir telefon ile kapatmak için kolları sıvadı. Bomba dediğimize bakmayın bu fiyatı ile bomba olacak bu telefon.

Nokia C1 modelinde 5.45 inç büyüklüğünde 480×960 çözünürlüğünde ekran yer alıyor. Telefonda henüz modeli açıklanmayan 1.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli yonga seti yer alıyor. Muhtemelen bu yonga seti giriş seviyesi telefonlara destek veren MediaTek tarafından geliştirilmiş olabilir.

Huawei 8 yıl önce iflas etmenin eşiğine gelmiş

Telefonda 1 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi yer alıyor. 64 GB’a kadar microSD kart desteği sunan telefonda 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön ve arka kamera yer alıyor. Çift SIM desteğine sahip olan C1, 60 dolar gibi inanılmaz uygun bir fiyata sahip.

Nokia C1

Wi-Fi 802.11n desteği ile gelen telefonda Android Go işletim sistemi yer alıyor. Bildiğiniz gibi Google’ın 1 GB RAM’li telefonlar için geliştirdiği Go işletim sistemi ve uygulamaları, sistemin daha akıcı olmasını sağlıyor.

2.500 mAh kapasiteli batarya ile kutusundan çıkan telefonda 3.5mm girişi yer alıyor. Ancak fiyatı uygun tutmak adına maalesef ki kutudan kulaklık çıkmıyor. İlk olarak alım gücü düşük ülkelerde satışa sunulacak olan bu modelin, Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir