Nokia bu yılın sonunda Android ile geri geliyor!

nokia 1

Cep telefonu sektörünün efsaneleşen ismi Nokia bu sefer kesin olarak geri dönüyor. Firma bu yılın sonunda Android ile karşımızda çıkacak.

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra sadece giriş seviyesi telefonlar ile karşımıza çıkan Nokia, sahalara geri dönüyor. Üstelik oldukça yakın bir zaman sonra.

The Paper China isimli Çin kaynaklı bir haber sitesinin paylaştığı bilgiye göre Nokia, 2016 yılının sonunda geri geliyor. Üstelik tahmin edildiği üzere Android işletim sistemiyle birlikte. Yani 2017 yılı içerisinde Nokia markasını taşıyan, Android işletim sistemli akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar göreceğiz. Haberde bu bilginin Nokia tarafından resmi olarak açıklandığı söyleniyor.

Nokia’nın Çin bölgesindeki başkanı Mike Wang tarafından doğrulandığı iddia edilen bu bilgiye göre, 2016 yılının son çeyreğinde, yani önümüzdeki aylarda firma 3-4 adet Android işletim sistemli yeni cihazı resmi olarak lanse edecek. Cihazlardan iki tanesinin amiral gemisi segmentinde olacağı, Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle satışa çıkacağı ve Qualcomm Snapdragon 820 yongası kullanacağı söyleniyor.

Metal gövdeye sahip olacağı tahmin edilen bu iki üst seviye telefon, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi büyük ve küçük versiyon şeklinde bekleniyor. Ülkemizde oldukça güçlü bir satış ağına sahip olan Nokia bakalım tekrar Türkiye pazarına girecek mi? Nokia markalı cihazları, tekrar satışa çıkarsa, tercih eder misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

iPhone 7 çıkış tarihi ne olacak?


Yorumlar kapatıldı.