Nokia Asha geri dönüyor!


Akıllı telefon pazarının yeni yeni oluşmaya başladığı dönemde, cep telefonları ile akıllı cihazlar arasında adeta bir fiyat uçurumu oluşmuştu. Aslında günümüz şartlarında bu durumu özetlemek mümkün. Basit bir şekilde, geniş ekranlı, fotoğraf çekebilen 3G destekli yeni 3310 modeli ile amiral gemisi sekmentindeki modelleri fiyat bazında karşılaştırdığımızda, önümüze çıkan tablo malum. Bir tarafta 500TL’lik bir telefon, diğer tarafta ise 5000TL’lik bir cihaz. İşte Nokia Asha modeli böyle bir ortamda satışa sunulmuştu. Nokia’nın temel amacı, akıllı telefonların yapabildiği bazı şeyleri Asha ile yapmaktı. Nokia Asha, temelde bir akıllı telefon değildi. Fakat tam olarak bir cep telefonu da değildi. İki türün ortasında, uygun bir fiyat etiketine sahip farklı bir alternatifti.

Nokia Asha, HMD ile geri dönüyor

Finlandiya kaynaklı bazı raporlara göre, HMD Global Asha markasını tekrardan tescilledi. Bu Nokia Asha modelinin tekrardan satışa çıkacağı anlamına geliyor. Elbette uygun bir fiyat etiketi ile. Muhtemelen HMD Global, 3310’da yaptığı yenilemeyi Asha modelinde de yapabilir.

Hali hazırda Nokia’nın Nokia 1 isimli yeni bir Android Go telefonu üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. Muhtemelen yeni Asha bu segmentteki ikinci cihaz olarak karşımıza çıkabilir.

Gelişmekte olan pazarlarda Nokia 1 ya da yeni Asha gibi modelleri ivme kazanabilir. Şimdi akıllarda olan tek soru ise Asha’nın akıllı telefon kategorisinde olup olmayacağı. Bunu da zaman gösterecek.

Redmi 5A, 1 milyondan fazla sattı


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git