Ana sayfa Genel Nissan Pulsar da tarih olacak!

Nissan Pulsar da tarih olacak!

Japon otomotiv devi Nissan, kompakt hatchback modeli Pulsar’ın satışını sonlandırmaya karar verdi. 2014 yılında piyasaya çıkan Nissan Pulsar, dört yıllık kariyerinin ardından tarih oluyor. İşte detaylar.

Japon otomotiv devi Nissan, aslında Pulsar’ın fişini geçtiğimiz Haziran ayında çekmişti. 2013 yılından beri ürettiği alt orta sınıf otomobilinin İspanya’daki üretimini durduran şirket, geçtiğimiz günlerde ise satışları tamamen durdurdu. Böylece 2014 yılında Volkswagen GolfFord Focus ve Opel Astra gibi C segmenti modellere karşı piyasaya sürülen Nissan Pulsar, Avrupa’da yaşanan SUV çılgınlığına dayanamadı ve dört yıl sonra piyasayı terk etmek zorunda kaldı.

Nissan Leaf ve Micra Avrupa’da SUV segmenti dışında satılan kompakt modellerden sonuncuları!

Pulsar, 2014 yılında hatchback segmentinin Avrupa pazarında revaçta olduğu bir dönemde piyasaya giriş yaptı. Japon otomotiv devi bu kompakt modelle Avrupa’daki pazar payını attırmayı planlıyordu. Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi. Pazar şartları değişti ve crossover / SUV segmenti tüketiciler tarafından daha çok rağbet görmeye başladı.

Yine de dört yıl boyunca beklentileri karşılamak için büyük mücadele veren Pulsar için ne yazık ki yolun sonu göründü. Yüksek üretim maliyetleri ve düşük satış rakamları bir kez daha bir modelin tarihe karışmasına neden oldu.

Avrupa’daki Crossover SUV satışları patladı!

Nissan Pulsar

1 YORUM

  1. Zaten tasarım ve teknoloji olarak çok eski bir otomobildi satması mucize olurdu Türkiyede de hiç tutmadı nissanın bu modeli. Suv satışlarıyla bir alakası olsaydı golf avrupanın en çok satan arabası olmazdı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler