Ana sayfa Dosya Konusu Avrupa'da en çok satan 10 otomobil!

Avrupa’da en çok satan 10 otomobil!

2018 yılında Avrupa’daki sıfır araç satışları 15.6 milyon ile ACEA kayıtlarına geçti. Peki geçtiğimiz yıl Avrupa Birliği ve EFTA’da (Norveç, İsviçre, İzlanda ve Liechtenstein) en çok satan otomobiller hangi markaların hangi modelleri? Bu sorunun cevabı “2018’de Avrupa’da en çok satan 10 otomobil” listemizde.

Resmi verilere göre 2018 yılında Avrupa’da tam 15.624.486 motorlu taşıt satılmış. İlk bakışta bu rakam oldukça yüksek görünebilir. Ancak bu, dünya otomobil endüstrisinin kalbinin attığı bir kıta için son derece vasat bir tablo. Çok az bir fark olsa da bir önceki yılın satışlarından % 0.04 daha düşük. Bu detay belki önemsiz ama bu sektörün bir boyunca yerinde saydığı anlamına geliyor ve korkarız ki bu durum içinde bulunduğumuz 2019’da yılında da devam edecek.

Öte yandan işe bir de iyi tarafından bakacak olursak pazarın hacmi belki büyümedi ama mevcut rakamlar çok da kötüye gitmedi. Hala ortada milyonlarca araçlık bir pazar ve bu pazarın en çok satan marka-modelleri var.

Sizler için 2018’de Avrupa’da en çok satan 10 otomobil modelini içeren bir Top 10 listesi hazırladık. 2018’i arkamızda bırakalı sadece birkaç ay olduğu için  tüm bu modeller çok büyük olasılıkla hala Avrupa’da en çok satan modeller olmaya devam ediyor. Bu arada listede yer alan tüm modeller halihazırda ülkemizde de satışta. Yani aslında hiçbirine yabancı değiliz.

Geçmişten günümüze Volkswagen Golf! (1974-2019)

2018’de Avrupa’da en çok satan 10 otomobil listemize başlamadan önce ufak bir değerlendirme yapmamız gerekirse, karşımızda büyük çoğunluğu B segmenti olarak tanımladığımız küçük şehir otomobillerinden oluşan bir Top 10 listesi olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte 2018’de Avrupa’da en çok satan 10 otomobil!

 

10- Opel Corsa 

Avrupa'da en çok satan 10 otomobil

B segmenti hatchback

Satış adedi:

217.036 (-% 7) 

 

LİSTENİN DEVAMI İÇİN İLERİ TIKLAYINIZ!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler