Ana Sayfa Fotoğraf Makinesi Nikon'dan Full Frame Aynasız Makine Geliyor!

Nikon’dan Full Frame Aynasız Makine Geliyor!

Aynasız makinelere oldukça temkinli yaklaşan Nikon, bu kez gerçek anlamda aynasız ve full frame makinesini piyasaya sürmek istiyor.

Aynasız makinelerin durdurulamaz yükselişine Nikon da kayıtsız kalamıyor. Uzun süredir aynasız fotoğraf makinelerine gösterdiği çekimser tavrı noktalamaya karar veren şirket, tam anlamıyla aynasız bir makinesi üzerinde çalışıyor. Ayrıca makinenin full frame, yani tam kare olması bekleniyor. Buna neden olaraksa piyasadaki boşluk gösteriliyor.

Aynasız makineler popülerlik kazanmaya başlamış olsalar da henüz profesyonellere hitap edebilen pek fazla ürün bulunmuyor. Sony bu konuda ciddi çalışmalar yürütse de profesyonel kullanıcılar aynalı makinelerden tam olarak kopabilmiş değil. Nikon, full frame bir makine ile profesyonellerin kullanacağı bir ürün tasarlamak istiyor. Bu bağlamda ilk beklentiler fotoğraf makinesinin dev bir sensöre sahip olacağı yönünde.

Ayrıca şirket 2 adet full frame lensini geçtiğimiz günlerde onaylattı. Bunlar 36 mm f/1.2 diyaframlı ve 52 mm f/0.9 diyaframlı olacaklar. Görünüşe göre portre fotoğrafları konusunda bu lenslerle beraber makine çok can yakacak. Elbette tam kare bir makineden bahsediyoruz, lensler de bize bazı şeyleri anlatıyor: makine oldukça pahalı olacak. Profesyonelleri hedefleyecek olan modelin hangi seriye dahil olacağı ve ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting