Nexus’un yeni model telefonları ile ilgili bilgiler var!

Yeni sızıntılara göre Huawei’nin geliştirdiği Nexus akıllı telefonunda 5.7 inçlik ekran yer alırken ön panelde stereo hoparlör, metal kasa, 6.6mm veya 8.5mm kalınlık, arka kısımda parmak izi okuyucu ve USB Type-C girişleri yer alacak.

LG’nin geliştirdiği Nexus akıllı telefonunda ise 5.2 inçlik daha küçük bir ekran bizi karşılıyor. 8 mm veya 9.8 mm kalınlık değeri, ön panelde stereo hoparlör, metal kasa, arka kısımda parmak izi okuyucu ve USB Type-C girişleri bulunacak.

Nexus telefonları; Google’ın Android ekosistemine sunacağı yeni özelliklerin referansı durumunda. Google, Android M sürümü ile birlikte ekosisteme USB Type-C girişi ve yerleşik parmak izi okuyucu desteğini sunacağını açıklamıştı.

Yeni Nexus telefonlarında da bu açık bir şekilde görülüyor. Sonbahar döneminin yaklaşmakta olduğu yaz aylarının bu son günleri önemli hareketliliklerin de habercisi konumunda.

nexus

Yeni Nexus’lar; yeni iPhone’lar, Samsung, Sony, LG, HTC’nin yeni telefonları derken son 3-4 ay dolu dolu geçecek gibi gözüküyor.

Geleneksel olarak yılın sonbahar aylarında piyasaya sürülen yeni Nexus telefonları da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Çeşitli kaynaklardan sızdırılan bilgilerle telefonlarda neler olacağı belli oluyor.

HTC’nin yenilenmiş One M9 sürümü dikkat çekecek