Netflix’ten Bioshock filmi için önemli adım

Bioshock filmi

Netflix’in Bioshock filmi momentum kazanmaya başladı. Heyecanla beklenen filmin yönetmeni ve senaristi belli oldu.

2K Games tarafından geliştirilen ve ilk oyunu 2007 yılında yayınlanan Bioshock serisi, oyun dünyasının en çok övgü toplayan, en başarılı serileri arasında yer alıyor. Hem ilk oyunu, hem de sonrasında gelen devam oyunlarıyla adından söz ettirmeyi başaran seri, özellikle hikayesiyle bugüne kadar çıkan en iyi oyunlar arasında gösteriliyor. Haliyle Bioshock, çıktığı günden beri sinemaya uyarlanmaya en uygun oyunlar arasında gösteriliyor.

Hollywood da bu durumun farkında olduğu için yıllardır bir Bioshock filmi çekilmesi gündemde. Ancak farklı dönemlerde farklı stüdyolar tarafından bu konuda yapılan girişimlere rağmen bu projelerin hiçbirinin sonu getirilemedi. Bu yüzden bir Bioshock filmi görme konusunda umutlarımız epey azalmıştı. Ancak gelen son haberler gösteriyor ki Bioshock’un film uyarlaması geç de olsa gerçeğe dönüşüyor.

BioShock Remastered 2

Hatırlarsanız bu yılın başında Netflix, Bioshock’u bir filme uyarlamak için 2K Games ile anlaşmıştı. Aradan geçen sürede bu projeyi hayata geçirmek için önemli adımlar atan Netflix, Bioshock filmi konusunda somut adımlar atmaya başladı.

Netflix, momentum kazanmaya başlayan filmi yönetmesi için Francis Lawrence ile anlaştı. Lawrence, I am Legend ve The Hunger Games gibi filmlerin yönetmeni olarak tanınıyor. Film için bir yönetmenin seçilmesiyle birlikte proje hayata geçirilmeye bir adım daha yaklaştı. Öte yandan filmin senaryosunu kimin yazacağı da belli oldu. Bioshock’un senaryosu Michael Green’e emanet. Michael Green, daha önce Logan ve Blade Runner 2049 gibi beğeni kazanmış filmlerin senaryosunu yazan, Oscar adayı bir senarist. Anlayacağınız Netflix, bu proje için oldukça heyecan verici bir ekibi bir araya getiriyor.

Dune Awakening oyunu yayınlanan fragmanla duyuruldu