Netflix gizli kutu özelliği nasıl çalışacak?

Netflix Rusya'ya rest çekti!

Netflix, çocukların yeni dizileri keşfetmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir “gizli kutu” özelliği sunuyor.

Netflix gizli kutu özelliği nasıl çalışacak? Temel olarak, kulağa Netflix’in “Bir Şey Oynat” düğmesinin çocuk temalı bir yorumu gibi geliyor ve çocukların oyuncakları açma eğiliminden ilham alıyor gibi görünüyor.

Netflix gizli kutu özelliği

Netflix, bu özellikle ilgili bir blog gönderisine göre, “Dünyanın dört bir yanındaki TV’lerde” çocuk profilinin favoriler satırına soru işaretli ışıltılı bir simge ekleyecek. Netflix’in çocuklar ve aile için ürün inovasyonu direktörü TJ Marston “Sizin için yeni olan bir başlığı keşfetmek için ışıltılı “gizemli kutunun” üzerine gelin! Ve işte, gösteri zamanı,” diyor.

Netflix gizli kutu özelliği

Netflix gizli kutu özelliği nasıl çalışacak?

Netflix, profil yeniden tasarımı, yaş kısıtlamalı profiller için ilk 10 sıra ve hatta çocuklar için TikTok tarzı bir özet akışı testi gibi şeylerle çocuklara yönelik hizmetinin sürümüne sürekli olarak yatırım yapıyor. Şirket ayrıca Roald Dahl‘ın kataloğunun haklarını satın almak da dahil olmak üzere çocuk odaklı içerik üzerine bazı büyük yatırımlar yaptı, ancak Variety Netflix‘in kısa süre önce çalışmalarda birkaç animasyon projesini rafa kaldırdığını bildirdi.

Netflix gizli kutu özelliği

Yeni gizemli kutu özelliği, yetişkinlerin yeni içerikleri keşfetmesine yardımcı olması beklenen “Bir Şey Oynat” düğmesinin olması gibi, Netflix’teki çok sayıda çocuk odaklı oyun arasında çocukların yeni bir şeyler bulmasına yardımcı olabilir.

Son kazanç raporunda Netflix, on yıldan fazla bir süredir ilk kez abonelerini kaybettiğini bildirdi. Nisan ayında Tudum hayran sitesindeki işçileri çıkardıktan sonra Netflix, bu hafta 150 çalışanı ve düzinelerce müteahhit için ek işten çıkarmalar duyurdu.

The Witcher ve Dying Light ekibinden yeni bir RPG oyunu geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir