Ana SayfaHaberNetflix CEO maaşları duyanları şaşırttı

Netflix CEO maaşları duyanları şaşırttı

Netflix Salı günü yaptığı açıklamada, yönetim kurulu ücret komitesinin eş CEO’lar Reed Hastings ve Ted Sarandos için 2022 yılı için yıllık maaşları ve hisse senedi opsiyonu tahsislerini belirlediğini söyledi. İşte detaylar.

Yeni yıla yaklaştığımız bu dönemde şirketler farklı pozisyonlar için ne maaş vereceklerini açıkladılar. Netflix CEO’ları da sırasıyla 34 milyon dolar ve 40 milyon dolar alacak.

Netflix, üst düzey yöneticileri için beklenen tazminatı önceden açıklayan birkaç şirketten biri. Yüksek yönetici maaşı, Netflix de dahil olmak üzere son yıllarda medya ve eğlence şirketlerinin hissedarları için önemli bir konu haline geldi. Halka açık şirketlerin en yüksek maaşlı beş yöneticisinin maaşları, yıllık SEC vekil beyanlarında açıklanmakta. Netflix gibi düzenli bir takvim yılında faaliyet gösteren şirketler için ilkbaharda bu takvimler belli oluyor. Ancak şirket, sayıları önceden açıklamaya karar vermiş görünüyor ve sağladığı hisse senedi seçenekleri, yıl boyunca aylık olarak tamamen kazanılacak.

Netflix CEO maaşları duyanları şaşırttı

2022 hibeleri Ocak ayında başlayacak. Netflix, Hastings’in 2022 paketinin 650,00 dolar maaş ve yıllık hisse opsiyonu tahsisinde 34 milyon dolar içerdiğini söyledi. Bir SEC dosyasına göre, 2020 yazında eş-CEO olarak atanan baş içerik sorumlusu Sarandos, maaşında 20 milyon dolar ve hisse senedinde 20 milyon dolarlık eşit bir pay alıyor. Her ikisi için de toplam tazminat, Hastings ve Sarandos’un sırasıyla 43.2 milyon dolar ve 39.3 milyon dolar kazandığı 2020’den itibaren sabit olacak.

Epic Games 200 TL değerindeki oyunu ücretsiz hale getirdi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting