Ana SayfaGenelNest Avrupa'ya Yayılmaya Devam Ediyor

Nest Avrupa’ya Yayılmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıl Google tarafından satın alınan Nest, akıllı ev sistemleri alanındaki ürünlerini önümüzdeki dönemde Avrupa’ya da taşıyacağını açıkladı.

Son aylarda sık sık teknoloji dünyasının gündeminde yer bulmaya başlayan akıllı ev sistemleri, önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasının en gözde alanları arasında yer alacak gibi görünüyor. Akıllı ev sistemlerinin gösterdiği bu yükselişi ilk farkeden firmalar arasında yer alan Amerikalı teknoloji devi Google, bu alanın önde gelen firmaları arasında yer alan Nest‘i geçtiğimiz yıl tamamlanan anlaşmayla 3 milyar dolar karşılığında bünyesine kattı.

nest_termostat

Android ve iOS kullanıcılarının mobil cihazları aracılığıyla evlerinde bulunan akıllı ev sistemini kontrol etmelerine imkan sağlayan Nest, Google bünyesine katılmasıyla birlikte daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmaya hazır görünüyor. Şu sıralar Berlin’de düzenlenmekte olan IFA 2014 kapsamında teknoloji dünyasıyla buluşan firma, termostat ve duman dedektörü gibi ürünlerini önümüzdeki aylarda Avrupa ülkelerinde satışa sunacağını duyurdu.

Nest‘in ürünleri hali hazırda Birleşik Krallık’ta satılıyor olsa da, firma şu ana kadar Avrupa ülkelerinde pek varlık gösterememişti. Ancak aralarında Fransa, Hollanda, İrlanda ve Belçika gibi önemli pazarların yer aldığı ülkelerde bu ürünlerin satışa sunulmasıyla birlikte, yükselişte olan akıllı ev sistemlerinin Avrupa’daki kullanıcılar arasında da yayılması bekleniyor.

Motorola Moto 360 Üç Saat İçinde Tükendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting