Ana SayfaHaberMotorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı takibi MEB ve Avea İşbirliği İle Cepte

Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı takibi MEB ve Avea İşbirliği İle Cepte

“Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı”na giren Avealılar, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen Mobil Bilgi Servisi sayesinde sistemde yer alan tüm bilgilerini SMS ile rahatça takip edebilme fırsatına sahip olacak

Avea, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleşen Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı Mobil Bilgi Servisi ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı’na giren Avealılar sınavla ilgili tüm bilgilerini SMS ile takip edebilecek.

Uygulama; sürücü adaylarına sınav ücreti, yazılı sınav tarihi, yazılı sınav giriş yeri, yazılı sınav sonucu, direksiyon sınavı tarihi ve sonucu gibi önemli bilgilere cep telefonlarından ulaşabilme imkânı veriyor. Sürücü adayları bu bilgileri servise abone olarak otomatik olarak alabilecekleri gibi bilgilerini sorgulama yaparak da öğrenebilecekler.Avea

MEB MTSAS Mobil Bilgi Servisine abone olmak ya da sorgulama yapmak için, sürücü adaylarının EH yazıp boşluk bırakmaları, ardından TC Kimlik Numaralarını girerek 8383’e göndermeleri gerekiyor.

Servise abone olan kullanıcılar 1,00 TL ödeyerek bilgilendirme mesajlarına sahip olurken, servis kapsamında yapılacak sorgulama ücretleri ise sorgu başına 1,00 TL olarak ücretlendirilecek.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU